Carlos Ruiz Zafón - książki autora

Carlos Ruiz Zafón był hiszpańskim pisarzem powieści dla młodzieży i dorosłych. Choć z wykształcenia Zafón był dziennikarzem, to swoją karierę zbudował na powieściopisarstwie oraz tworzeniu scenariuszy filmowych. Od 1993 roku pisarz mieszkał w Los Angeles, ale akcja jego książek najczęściej dzieje się w Barcelonie, z której pochodził. Zobacz, Carlos Ruiz Zafón – książki autora, które warto przeczytać. 

Najważniejsze powieści Carlosa Ruiza Zafóna 

Pierwsze książki, które wyszły spod pióra Carlosa Ruiza Zafóna to powieści dla młodzieży. Zafón jest autorem cyklu “Trylogia mgły” (hiszp. “La Trilogía de la Niebla”), który obejmuje powieści: “Książę mgły” z 2010 roku (“El Príncipe de la Niebla” – 1993 r.), “Pałac Północy” z 2011 roku (“El palacio de la medianoche” – 1994 r.) oraz “Światła września” z 2011 roku (“Las luces de septiembre” – 1995 r.). Choć książki pisarza powstały w latach 90., to na język polski zostały przetłumaczone dopiero w latach dwutysięcznych. Polska młodzież może więc zaczytywać się powieściami Zafóna od 2009 roku. Wtedy to została wydana nakładem wydawnictwa Muza książka dla młodzieży zatytułowana “Marina”. Sam Zafón zaś mówił, że darzył ją największym sentymentem ze wszystkich napisanych przez siebie powieści. Zafón, podobnie jak pisarz Mario Vargas Llosa i Julio Cortazar, należą do grona najpoczytniejszych pisarzy iberoamerykańskich.

Carlos Ruiz Zafón – książki autora popularne na całym świecie

Jedną z najpopularniejszych książek napisanych przez Zafóna jest “La sombra del viento”, czyli “Cień wiatru”. Powieść ukazała się w 2001 roku, ale w Polsce została wydana w 2005 roku. Była to pierwsza powieść w dorobku pisarza, która została napisana dla dorosłych czytelników. Książka szybko stała się światowym bestsellerem i została przetłumaczona na 40 języków. To właśnie ta powieść zapoczątkowała słynny cykl “Cmentarz Zapomnianych Książek”, do którego zaliczają się też powieści “Gra anioła” (“El juego del ángel” – 2008 r.), “Więzień nieba” (“El prisionero del cielo” – 2011 r.) i “Labirynt duchów” (“El laberinto de los espíritus “ – 2016 r.). Wszystkie książki z serii są warte uwagi. Zafón stworzył w nich literacki wszechświat, bogaty i wciągający, który stał się jednym z fenomenów współczesnej literatury. 

Książki Carlosa Ruiza Zafóna znajdziesz w ofercie SkupSzopu. To internetowy skup książek zarówno używanych, jak i nowych. Na wirtualnych półkach znajdują się największe klasyki z różnych gatunków, a także pozycje trudno dostępne i wyjątkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here