Najpopularniejszy kurs językowy, po któy sięgają internauci to język angielski dla początkujących. Stanowi on doskołą formę wprowadzenia do nauki języka, ale także np. powtórkę przed egzaminami. Kolejnym językiem, po który chętnie sięgamy decydując się na kursy internetowe jest język niemiecki dla początkujących.
Kursy językowe na początkowym poziomie nauki pozwalają nam przekonać się, czy mamy w sobie wystaczająco motywacji i zapału, by pomyśleć o nauce na poważnie np. w szkole językowej lube z native speakerem. Dodatkowo w początkowej fazie nauki wybieramy szkolenia online, bo te nie wzbudzają w takiej nieśmiałości, jak kursy stacjonarne, prowadzone w szerszym gronie.
O możliwie szybkim opanowaniu języka niemieckiego lub przypomnieniu go sobie jeszcze z czasów szkolnych, kiedy mamy możliwość wyjazdu zagranicznego właśnie do Niemiec, a jak wiadomo praca za granicą bez znajomości języka nie jest przyjemna, chcemy się przekwalifikować czy znaleźć inną pracę (np. praca w zawodzie specjalisty ds. logistyki wymaga zanjomości zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego). W związku z presją wynikającą z kreótkiego czasu na naukę chcemy osiągnąć jak najlepsze efekty w możliwie najkrótszym czasie. W związku z tym często nauka miesza się z irytacją i utratą motywacji.
Jak nauczyć się języka niemieckiego?
Nauka języka obcego ma to do siebie, że wydaje nam się, że jest prosta do opanowania, bo nie ma przecież nic łatwiejszego niż zwyczajna nauka na pamięć. Teoretycznie tak, ale kiedy uświadamiamy sobie, że mamy do nauki podstawowe czasy niemieckie, słownictwo i zasady gramatyki, to nauka nagle przestaje być dziecinnie łatwa. Warto jednak skorzystać z porady wielu native speakerów, którzy tłumaczą, że do komunikacji w obcym języku w pierwszej kolejności jest nam niezbędna znajomość jak największej liczby słów, bo od poprawnej gramatyki i stylistyki ważniejsze jest rozumienie przekazywanej treści, a to może zapewnić tylko znajomość słownictwa. Zatem fundamentem nauki języka niemieckiego na poziomie podstawowym powinno być słownictwo.
Warto wiedzieć, że znaje się, że znajomość tysiąca najpopularniejszych słów (niezależnie od języka) sprawi,a że już będziemy mogli komunikować się w danym języku. Motywacją powinna być informacja, że wiele osób jest w stanie nauczyć się tysiąca słów w dwa tygodnie.

1000 najpopularniejszych i najważniejszych słów
Z pewnych źródeł wiadomo, że grupa badaczy przeanalizowała na podstawie zasłyszanych rozmów, oglądanych programów telewizyjnych i filmów, słuchanych audycji radiowych najczęściej powtielające się wyrazy. Następnie uszeregowano te słowa od najczęściej powtarzających się po te, które były stosowane najrzadziej. Dzięki ich pracy powstała lista najczęściej używanych słów, a tym samym lista najważniejszych słów umożliwiających komunikację w danym języku.
Dowiedziono również, że opanowanie już tysiąca najważniejszych wyrazów pozwala zrozumieć dany język w 80%. Warto również wiedzieć, że listy z tymi słowami można znaleźć zupełnie za darmo na wielu stronach internetowych. Co to więc oznacza? Oznacza, że możma rozpocząć naukę w każdym dowolnym momencie bez najmniejszego wkładu funansowego. Zanim więc zainwestujemy w płatny kurs nauki języka można najpierw opanować te słowa, a to będzie oznaczało, że nie jesteśmy już na poziomie podstawowym.
Kolejnym krokiem w nauce języka niemieckiego (i każdego innego języka) zaraz po opanowaniu najpopularniejszych słówek, może być nauka najpopularniejszych zwrotów i zdań. Na co dzień bardzo często posługujemy się szablonowymi pytaniami i odpowiedziami. Znajomość takich szablonów w języku obcym doda nam pewności siebie i sprawi, że chętniej będziemy próbować podejmować się konwersacji.