kursy internetowe
fot. pixabay.com

Samorozwój pozwala dążyć do podnoszenia kompetencji i kwalifikacji, zdobywania nowej wiedzy, rozwijania pasji, zwiększania samooceny. Daje również możliwość awansu oraz dodaje pewności siebie. Dlaczego jeszcze warto się inwestować w rozwój osobisty i co możemy zawdzięczać kursom internetowym?  

Nauka niesie za sobą wiele korzyści. Mówi się, że inwestowanie w siebie to najlepsza inwestycja. Dokształcanie wpływa nie tylko na to jak sami postrzegamy siebie i jak inni nas postrzegają, ale działa prozdrowotnie, ponieważ stanowi trening dla nszego mózgu, pamięci i koncentracji. Może warto więc sprawdzić na ile atrakcyjna dla nas jest oferta kursów internetowych?

Kursy internetowe – jakie wybrać dla siebie?

Najlepiej byłoby zastanowić się, co sprawia nam przyjemność, w jakiej dziedzinie chcielibyśmy się doskonalić lub zdobywać wiedzę, jakie kursy mogą sprawić, że będziemy mogli zawalczyć o awans lub, nauka czego może zaowocować zmianą pracy na lepszą?

Spośród dostępnej niesamowicie szerokiej oferty kursów najpopularniejsze są:

język angielski dla początkujących – kursy językowe są najpopularniejszą formą samorozwoju. Na naukę języka obcego decydują się osoby niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. Nauka języka obcego może być formą rozwijania pasji, ćwiczenia pamięci, wiązać się z ambicjami zmiany pracy czy awansu, a nawet podróży zagranicznej na stałe bądź na wakacje. Najczęściej wybieranym kursem jest język angielski dla początkujących (z racji jego popularności i powszechności) choć zaraz w szeregu ustawia się język niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański i włoski.

marketing internetowy – znajomość jego podstaw pozwala odkrywać sposoby na zarabianie przez internet, podjąć się pracy zdalnej w domu lub nawet dodatkowej pracy na urlopie wychowawczym. Dlatego tak wiele osób decyduje się na ten kurs, który stanowi wstęp do bardzo przyszłościowych i wygodnych form zarabiania.

– kurs excel online – znajomość i umiejętność posługiwania się pakietem Office jest niezbędna zwłaszcza na stanowiskach biurowych. Po ten kurs sięgają osoby, które chcą podnieść swoje kompetencje przed przystąpieniem do szukania pracy w administracji biurowej.

– nauka szybkiego pisania na klawiaturze – nauka choć nie uzupełnia wiedzy,  nie podnosi kompetencji, na pewno stanowi doskonałą  i praktyczną formę treningu doskonoalącego umiejętności pisania na klawiaturze.Jest to całkowicie darmowy kurs dostępny na wielu stronach internetowych. Cżęsto szybki trening wykonują osoby, które w swoim zawodzie dużo korzystają z komputera. Trening przydaje się w zawodzie copywritera, pisarza czy wirtualnej asystentki.

kursy online
fot. pixabay.com

Dlaczego warto korzystać z kursów internetowych?

– indywidualna praca nad systematycznością i organizacją czasu. Nauka w domu wymaga dyscypliny, asertywności, systematyczności, konsekwencji, uczy organizacji pracy i zarządzania czasem.

– indywidualny tryb nauki podczas którego sami decydujemy, której partii materiału poświęcimy więcej uwagi, a której mniej.

– rozwijanie kreatywności. Samodzielne organizowanie czasu,  szukanie skutecznych rozwiązań i metod przyspieszających i ułatwiających naukę wymaga kreatywności.

– satysfakcja – bycie dumnym z siebie wpływa na poczucie własnej wartości, zwiększenie pewności siebie, poprawę samopoczucia, zatem stanowi najlepszą nagrodę, za nasz trud i poświęcony czas.

Kursy internetowe to niezwykle popularna forma samorozwoju, która uczy zwalczać prokrastynację. Wachlarz dostępnych kursów jest niesamowicie szeroki. Można wybierać spośród kursów językowych, zawodowych czy hobbystycznych; płatnych i darmowych. Zakończonych certyfikatem lub nie. Wystarczy poświęcić odrobinę czasu i po prostu rozpocząć naukę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here