językowe kursy
fot. pixabay.com

Kursy językowe za granicą stały się niezwykle popularne nie tylko wśród młodzieży. Korzystają z ich również osoby dorosłe, które marzą o szybkiej i praktycznej nauce języka obcego w stopniu komunikatywnym. To również idealna forma nauki języka dla osób, które interesuje praca za granicą bez znajomości języka, a chciałyby szybko nabyć umiejętność posługiwania się tym językiem. 

Poznawanie języka obcego podczas wyjazdów językowych to najbardziej polecana forma nauki. Obcowanie z językiem i kontakt z kulturą danego miejsca przyspieszają proces nauki, a przede wszystkim uczą obycia z językiem w codziennych sytuacjach życiowych. Ponadto wyjazdy językowe stanowią cenny element poszerzania wiedzy o języku obcym i umiejętnościach językowych. Cieszą się znacznie wyższą skutecznością niż nawet te najlepsze kursy w obrębie ojczystego kraju. Nie sposób się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że żaden wyuczony z książki materiał nie zastąpi codziennego obcowania z językiem. Dlatego też zagraniczne kursy językowe umożliwiają naukę na najwyższym poziomie, choć jak wiadomo, nie każdy dysponuje odpowiednim budżetem, by móc skorzystać z takiego wyjazdu.

Nauka języków obcych za granicą

Kursy językowe odbywające się za granicą pozwalają kursantom poznać wiele aspektów życia w danym kraju, poszerzają horyzonty, dostarczają nowych znajomości oraz możliwości poznania codziennego życia i obyczajów mieszkańców. Nieszablonowy tryb nauki języka przynosi niesamowite efekty i cieszy się niezwykle wysoką skutecznością i satysfakcją wśród absolwentów kursu. Czy istnieją więc jakieś ich wady, poza tą najistotniejszą dotyczącą ceny takiego kursu, która w jednej ze szkół organizujących wyjazdy oscyluje pomiędzy 2 – 21 tys. zł.?

kursy językowe za granicą
fot. Pixabay.com

Kursy językowe za granicą trwają minimum dwa tygodnie. Choć są i takie, które trwają ponad 5 tygodni. W trakcie trwania takiego kursu uczestnik przebywa cały czas w towarzystwie międzynarodowym, więc musi posługiwać się językiem obcym i praktycznie go wykorzystywać. Oznacza to, że wymagana jest chociażby minimalna znajomość danego języka.

Warto wiedzieć, że nauka języka podczas kursu zagranicznego realizowana jest niemalże na każdym poziomie zaawansowania (nie są to wyłącznie kursy dla początkujących). To uczestnicy decydują, czy zależy im na kursie standardowym czy intensywnym. Realizowane są także kursy językowe za granicą skierowane do specjalistów wielu branż np. medycyny, inżynierii i techniki, biznesu, ekonomii, matematyki czy nauk humanistycznych. Niezależnie od poziomu zaawansowania znajomości języka, realizowane są wyjazdy do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, Włoch, Francji, Japonii czy Chin.

Kursy są maksymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb uczestników.  W celu właściwego stworzenia najlepiej dobranych grup uczestników, często organizatorzy decydują się przed wyjazdem na przeprowadzenie testów kompetencji językowych.

Taka forma nauki jest równie popularna wśród młodzieży jak i dorosłych. Z tą różnicą, że kursy dla młodzieży przewidziane są na okres wakacyjny, z kolei dorośli mogą z nich korzystać przez cały rok. Kurs językowy może więc stanowić niezapomniane wakacje dla młodzieży, a dla dorosłych podniesienie kwalifikacji i kompetencji.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs językowy za granicą?

Decydując się na zagraniczny kurs językowy warto zwrócić uwagę na miejsce pobytu, liczbę uczestników (optymalna grupa powinna liczyć 8-12 osób), rodzaj zajęć oraz ofertę zajęć dodatkowych (wycieczki krajoznawcze, wyjście do kawiarni czy na basen, wspólne posiłki. Ważne jest również uczestnictwo w różnych imprezach kulturalnych), miejsce zamieszkania (apartamenty szkolne czy pobyt u rodziny goszczącej), długość pobytu oraz cenę.

Zagraniczny kurs językowy niezaprzeczalnie jest jedną z lepszych (podobnie jak zajęcia z native speakerem) formą szybkiego przyswojenia języka, warto jednak się upewnić, że szkoła oferuje maksimum korzyści, a sam udział w kursie sprawi, że będziemy posługiwać się językiem obcym w stopniu zdecydowanie lepszym niż przed wyjazdem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here