leasing

Decydując się na zakup samochodu trzeba liczyć się z możliwościami finansowymi. Zwłaszcza w przypadku chęci zakupu samochodu z górnej półki. Z pomocą przychodzi leasing. Dzięki niemu każda marka jest w zasięgu ręki.

Prosta procedura

Obecnie nie trzeba posiadać działalności gospodarczej, aby skorzystać z leasingu. Prowadząc firmę jest to jedna z korzystniejszych opcji, gdyż ilość niezbędnych formalności jest stosunkowo niewielka, a wszystkie procedury mogą zostać zrealizowane w kilka dni. Po złożeniu odpowiedniego wniosku (osobiście, przez Internet lub u pracownika firmy) wnioskodawca podlega weryfikacji. Jeśli firma już wcześniej korzystała z leasingu i spłacała w terminie swoje zobowiązania, weryfikacja trwa krócej. Po jej pozytywnym zakończeniu następuje ustalenie warunków umowy i jej podpisanie, natomiast leasingobiorca otrzymuje auto. Jego obowiązkiem jest terminowe wywiązywanie się z płatności oraz dbanie o stan techniczny samochodu. To na właścicielu spoczywa obowiązek właściwego dbania o pojazd. Po zakończeniu umowy możliwy jest wykup samochodu po ustalonej w umowie cenie. Nie jest to jednak obowiązkowe.

Model ma znaczenie

Wybranie odpowiedniego modelu samochodu ma ogromne znaczenie. W przypadku firmowych samochodów ważna jest niezawodność i funkcjonalność. Gdy praca polega na spotkaniach z klientami, na dojazdach do nich, również prestiż marki ma znaczenie, dlatego tak wiele firm decyduje się na BMW. Leasing tego modelu jest korzystniejszy, niż kredyt lub zakup za gotówkę, głównie ze względu na cenę. BMW jest marką drogą, zwłaszcza jeśli chce się kupić nowe auto, leasing może znaczne ułatwić całą procedurę. Jest to szczególnie ważne, gdy nie dysponuje się wystarczającymi środkami finansowymi czy zdolnością kredytową pozwalającą na sfinansowanie zakupu BMW. Leasing sprawia, że jest to marka bardziej dostępna.

Korzyści z leasingu

Leasing pozwala na maksymalne uproszczenie możliwości zdobycia nowego pojazdu. Sprawia również, że potencjalny nabywca nie musi od razu dysponować pełną kwotą. Również wymagania finansowe względem leasingobiorcy są mniejsze, niż w przypadku kredytu. Firma nie jest dokładnie weryfikowana pod względem zdolności kredytowej, a dodatkowo wybierając droższy samochód, jakim jest BMW, leasing nie zamraża budżetu firmy. Niezależnie od wartości auta firma nadal dysponuje środkami na inwestycje, co przy kredycie nie zawsze jest możliwe.

Dzięki ofercie leasingowej każdy może sobie pozwolić na zakup dowolnie wybranego modelu. Korzystne warunki umowy powodują, że jest on szybciej dostępny, niż kredyt, dlatego warto rozważyć go decydując się na zakup samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here