Zwrot podatku z zagranicy

Polacy emigrują najczęściej do krajów Europy zachodniej. Szukają lepszego życia, godnych zarobków i szczęścia. Niektórzy z nich osiedlają się tam już na zawsze. Druga część wyjeżdża tylko co kilka miesięcy w celach zarobkowych. Najwięcej naszych rodaków jest w pobliskim państwie – w Niemczech. Z racji bliskości granicy, dobrego wynagrodzenia i znajomości języka, wyjazd do pracy nie jest kosztowny, a rozłąka z rodziną mniej dotkliwa. Ci, co pracują tam legalnie, mogą ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy. Na czym on polega?

Zwrot podatku z zagranicy – co to jest i jak się o niego starać?

Pracownicy, którzy podjęli się legalnej pracy w Niemczech, mają przez swojego pracodawcę opłacane składki na rzecz podatku dochodowego. Jeśli prognozowana przez urząd skarbowy stawka była wyższa, przysługuje podatnikowi ubieganie się o zwrot podatku z Niemiec. Kwota ta oscyluje wokół 1200 euro. Zależna jest od wysokości osiąganych dochodów, ulg podatkowych czy ustalonych progów podatkowych. Rozliczenie podatku z Niemiec jest możliwe również z małżonkiem. Co jest istotne, ta osoba nie musi być zameldowana na terenie Niemiec. Z punktu widzenia finansowego taka forma rozliczeń jest opłacalna. 

Jak rozliczyć podatek z Niemiec? Od czego zacząć?

Na https://borsukpodatki.pl/ znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Pierwsze, o czym musisz pamiętać, jest posiadanie niemieckiej karty podatkowej – Lohnsteuerkarte, na której zawarte są wszystkie dane dotyczące przychodów osiąganych w Niemczech. Dokument ten jest wystawiany przez pracodawcę. Pozostałe dokumenty pobierzesz ze strony internetowej. To, m.in. ankieta osobowa, odliczenia, RODO oraz EU-EWR. Wypełnij je, a następnie wyślij pocztą elektroniczną lub tradycyjną na adres biura rozliczeń Borsuk Podatki. I gotowe. Od tej pory nie musisz się martwić formalnościami. Wszystko zrobimy za Ciebie!

Dlaczego zaufać Borsuk Podatki?

Przez wszystkie lata działalności, a Borsuk Podatki istnieje na rynku przez 20 lat, udało się odzyskać dla Polaków z zagranicy ponad 150 milionów euro. Przede wszystkim ze względu na zaniżone ulgi podatkowe i zbyt wysoko naliczone zaliczki na poczet podatku dochodowego. Biuro rozliczeniowe jest w stanie maksymalnie skrócić czas oczekiwania na zwrot podatku z zagranicy, a Ty masz okazję na bezproblemowe i szybkie otrzymanie ich na swoje konto bankowe. Nie czekaj dłużej i już dziś dostarcz nam wszystkie niezbędne dokumenty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here