Samsung Flip 2

Czym są monitory interaktywne i jak można je wykorzystywać? Dlaczego rola tych urządzeń z dużym prawdopodobieństwem wzrośnie w najbliższej przyszłości? Zapraszamy do lektury.

Monitor interaktywny – co to takiego?

Monitory interaktywne to urządzenia, które w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność. Zasadniczo są przeznaczone przede wszystkim do użytku profesjonalnego, np. w szkołach, a także użytku biznesowego. Aby zrozumieć, czym w rzeczywistości jest monitor interaktywny, najlepiej porównać go do dużego telewizora LCD, który wyposażony jest w doskonałe funkcje dotykowe – zupełnie jak tablety czy smartfony. Jednak z uwagi na zasadniczą liczbę usprawnień, określenie monitora interaktywnego wyłącznie dużym tabletem dotykowym byłoby znaczącym niedopowiedzeniem. Monitory interaktywne dostępne są wyłącznie w dużych rozmiarach, zazwyczaj rozpoczynają się od 55 cali w górę. Urządzenia takie jak Samsung Flip 2 można nabyć z ekranem o przekątnej nawet 65 cali, a Samsung Flip 3 z ekranem o przekątnej 75 cali.

Interaktywne monitory mają bardzo rozbudowaną funkcjonalność, w związku z czym przydają się w różnorodnych okolicznościach. Służą np. wyświetlania treści, lecz nie tylko, za jego pomocą można odtwarzać dźwięki oraz korzystać z bardzo rozbudowanych funkcji dotykowych. Zależnie od modelu, za generowanie treści odpowiedzialny jest wbudowany lub osobny komputer ze stosownym oprogramowaniem. Warto dodać, że za pomocą ekranu dotykowego możesz sterować zarówno systemem operacyjnym, jak i specjalnymi aplikacjami.

Warto dodać więcej – monitor interaktywny to swoiste rozwinięcie idei popularnych w edukacji, dzięki takiemu urządzeniu każdy lekcja będzie o wiele ciekawsza niż od tej pory. Taki interaktywny zestaw pozwala nauczycielowi czy prowadzącemu nie tylko wyświetlać obraz, ale również w czasie rzeczywistym nanosić na niego potrzebne notatki. W ten sposób znacznie łatwiej wyjaśnić całą masę zagadnień, a także skupić uwagę uczniów.

Samsung Flip 2 i Samsung Flip 3

Dostępność monitorów interaktywnych na rynku jest coraz większa, a jednym z wiodących producentów takiego typu sprzętów jest azjatycki koncern Samsung. Wśród polecanych modeli wymienia się m.in. Samsung Flip 2 i Samsung Flip 3. Pierwszy z nich z pewnością pokochają wszyscy z artystyczną duszą, drugi natomiast to najlepszy wybór do szkoły czy na konferencje. Bezsprzecznie też oba urządzenia zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z najnowszymi zdobyczami techniki, a ich obsługa nie sprawia problemu nawet po pierwszym uruchomieniu.

Monitory interaktywne Samsung bez trudu łączą się ze wszystkimi urządzeniami osobistymi, pozwalają też na pisanie nawet 20 osobom w tym samym czasie. Interaktywne monitory sprawiły, że nadchodzi nowa epoka nauczania – nie bójmy się korzystać z nowoczesnych technologii do rozwoju własnego i naszych dzieci. Koniecznie sprawdź monitory interaktywne marki Samsung!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here