Ważne cechy dobrze przygotowanego stołu warsztatowego

Decydując się na wyposażenie profesjonalnego lub przydomowego warsztatu, warto w pierwszej kolejności zdecydować się na odpowiedni stół. To on będzie podstawą wszystkich prac, a co więcej, pozwoli na bezpieczne przechowywanie najbardziej podręcznych narzędzi. Sprawdźmy, jakie cechy powinien posiadać.

Odpowiednia wielkość i wysokość

Pracując w warsztacie, powinniśmy mieć możliwość swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Niezbędna jest także odpowiednia ilość miejsca na blacie. Wiele prac wymaga wykorzystania narzędzi i elektronarzędzi, a same konstrukcje, powstające w warsztacie, także mogą być dość duże.

Z tego względu wybierając stół warsztatowy, powinniśmy dobrać go tak, aby pozostawiał jak największą swobodę ruchów. Duży blat ułatwi każdą pracę, ale też trzymanie podręcznych przedmiotów w pobliżu. Jednocześnie jednak stół powinien być tak dobrany, aby nie stał się zawalidrogą w całym pomieszczeniu.

Warto także zwrócić uwagę na wysokość blatu. Powinna nie tylko odpowiadać temu, jaki wzrost posiadamy, ale też preferowanym stylom pracy. Niektórzy wolą stać podczas prac warsztatowych, inni częściej decydują się na siedzenie. Stół powinien zatem pozwalać na wygodne wykonywanie zadań w każdej z tych pozycji.

Konstrukcja na całe lata

Warsztat to miejsce, w którym wiele się dzieje, dlatego meble są w nim szczególnie narażone na uszkodzenia. Mogą zostać czymś uderzone lub zadrapane, ale muszą też znosić duże obciążenia, na przykład w postaci przykręcanego imadła, ciężkich przedmiotów czy elektronarzędzi, które na nich stoją. Dlatego tak ważne jest wybranie mebli, które będą charakteryzować się mocną konstrukcją. Doskonałym pomysłem są metalowe elementy i powierzchni odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, od mechanicznych aż po chemiczne.

Stół w pełni zindywidualizowany

Stoły warsztatowe powinny być przede wszystkim dobrze dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika. Każdy z nas ma swoje preferencje i przyzwyczajenia, dlatego wybierając nowy mebel, powinien mieć możliwość dopasowania go właśnie do swojego stylu pracy. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, marka Metalfactor stworzyła linię stołów warsztatowych, które można dowolnie konfigurować.

Wyróżniają się przede wszystkim wieloma dodatkowymi elementami, które możemy przy nich umieścić. Są to przede wszystkim zamykane szafki, półki i szuflady podblatowe, które pozwalają na przechowywanie najbardziej potrzebnych akcesoriów. Kolejnym ważnym elementem mogą być nadbudowy, zarówno z dodatkowymi szafkami, jak i w postaci tablic perforowanych. Każda z nich to dodatkowa okazja do przechowywania rzeczy i przyczepiania sobie w zasięgu ręki tych narzędzi, po które zazwyczaj sięgamy. Do tego warto dodać także pojemniki różnej wielkości oraz zawieszki haczyki, które jeszcze bardziej wspomogą codzienną pracę.

Przejrzyj możliwości, jakie dają stoły warsztatowe oraz dostosowane do nich akcesoria z Metalfactor. Na pewno znajdziesz wśród nich wszystko, co będzie ci potrzebne do twojego warsztatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here