praca

Płock nie jest jednym z tych największych polskich miast, ale mimo wszystko jest miastem dużym, w którym znajdzie się miejsce dosłownie dla każdego – dla każdej osoby gotowej na rozwijanie swoich pasji i przekształcanie swojego życia. Coraz częściej za swoje nowe miejsce zamieszkania obierają go sobie młodzi ludzie. Świeżo upieczeni absolwenci, którzy jeszcze do niedawna prawie zawsze wybierali dla siebie Warszawę, Poznań albo ewentualnie Kraków czy Wrocław, teraz ruszają właśnie na te mniejsze miasta, zwłaszcza że z nich również mogą pracować w największych korporacjach, bo wystarczy że zdecydują się na formę pracy zdalnej.

Praca w Płocku jest natomiast dostępna. Można więc poszukać jej na miejscu, jeżeli akurat nie ma się ochoty na pracę zdalną, a woli się działać z normalnej siedziby jakiejś firmy. Płock jest jednym z tych większych miast województwa mazowieckiego, bo pod względem wielkości plasuje się na trzecim miejscu. W chwili obecnej zamieszkuje go więcej niż sto tysięcy mieszkańców. Liczba ta cały czas się jednak zwiększa i to ona potrafi być tym bodźcem, który sprawia, że chce się do Płocka wyjechać i chce się spróbować życia właśnie w tym mieście.

Szeroki wybór ofert pracy znajdziesz w serwisie https://www.gowork.pl/praca/plock;l

Czy mieszkańcy Płocka narzekają na bezrobocie?

To akurat warto sprawdzić. Mamy przecież dostęp do jasnych i wiarygodnych informacji na temat tego, jak wygląda stopa bezrobocia w poszczególnych polskich miastach, więc przed podjęciem decyzji o wyprowadzce do nowego miasta, wypadałoby tę stopę sprawdzić. No to jak wygląda ona w przypadku Płocka? Otóż nie tak dawno poziom bezrobocia w tym mieście osiągnął wartość ponad sześciu i pół procenta, co niestety dowodzi tego, że w Płocku ta skala bezrobocia jest większa niżeli przeciętnie w Polsce. Poziom bezrobocia w całym naszym kraju wynosi bowiem koło pięciu procent. Bezrobotnych jest w Płocku naprawdę dużo, ale to nie znaczy, że po przeprowadzce do tego miasta trzeba do nich dołączyć.

Skąd się bierze bezrobocie?

Na szerzące się bezrobocie na pewno bardzo duży wpływ mają różnego rodzaju zasiłki. W tym momencie prawie każdy może z nich skorzystać. A z największej ich ilości mogą skorzystać te osoby, które mają rodziny wielodzietnie, niewiele zarabiają i ogólnie rzecz biorąc znajdują się w trudnej życiowej sytuacji. Rozpoczęcie pracy na etacie nieraz wiąże się natomiast z utratą zasiłków. Ludzie celowo nie szukają więc tej pracy, bo nie chcą tracić dostępu do łatwych pieniędzy, które wprost leżą przed nimi na ulicy. Nie jest to jednak dobry sposób na życie. Zasiłki jakoś pomagają wiązać koniec z końcem, ale nikomu nie zapewnią jakichś wyraźnie większych dochodów. Zamiast więc próbować opierać na nich swoje życie, lepiej postawić na szukanie normalnej pracy, która koniec końców każdemu zapewni dużo większe wynagrodzenie niżeli nawet kilka zasiłków połączonych do kupy.

Czy bezrobociem w Płocku trzeba się przejmować?

Oferty pracy w Płocku jak najbardziej są dostępne i jest ich wiele, dlatego tym teoretycznie wysokim poziomem bezrobocia w mieście nie trzeba się szczególnie przejmować, bo z rzeczywistą sytuacją na rynku pracy ma on niewiele wspólnego. Ten, kto naprawdę szuka pracy, na pewno tę pracę znajdzie. A nie jest tu mowa wyłącznie o tych osobach, które mają świetne wykształcenie, doskonałe referencje od byłych pracodawców, znajomości i jeszcze do tego naturalny talent w swojej dziedzinie. Każdy jest w stanie uzyskać zatrudnienie zgodne z jego umiejętnościami. Nawet jeśli w danym momencie niczego się nie potrafi, trzeba od czegoś zacząć i np. rozpocząć pracę w jakiejś fabryce, gdyż w takich miejscach przyjmuje się praktycznie wszystkich.

Jak zwiększyć szansę na zawodowy sukces?

Do Płocka przeważnie trafiają ludzie o wykształceniu średnim bądź zawodowym. Jeżeli więc chce się z tymi ludźmi konkurować, warto po prostu zdecydować się na ukończenie jakiejś szkoły wyższej i zrobić te studia, co nie będzie wcale takie trudne, zwłaszcza jeśli ma się ukończony egzamin maturalny, dzięki któremu na te studia można się wybrać. Teraz uczelnie wyższe idą studentom na rękę. Proponują im różne alternatywne metody nauki, nieraz pozwalając na branie udziału w zajęciach online i np. wyłącznie cotygodniowe pojedyncze zjazdy w tygodniu. Można też od razu zdecydować się na kształcenie przez Internet, by takie zjazdy odbywać wyłącznie raz na semestr. To opcja dla tych, którzy pragną łączyć aktualną pracę z edukacją. Za sprawą uczelni funkcjonujących online jest to teraz możliwe do zrealizowania.

Co jeszcze można zrobić?

Na zdobyciu wyższego wykształcenia przygotowanie do zdobycia dobrej pracy nie powinno się jednak zakończyć. Warto mimo wszystko spróbować je rozciągnąć o nabranie choćby minimalnego doświadczenia. Każde doświadczenie jest bowiem lepsze od żadnego. Pracodawcy zwracają na nie uwagę, więc na najwyższe zarobki w Płocku mogą jednak liczyć ci, którzy to doświadczenie byli w stanie już zdobyć. Warto więc zacząć od jakiegoś stażu, nawet tego darmowego i stopniowo piąć się po szczeblach kariery, zamiast od razu liczyć na to, że ta pierwsza praca okaże się pracą idealną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here