drukarka

Prowadzenie każdej firmy wymaga opracowania budżetu, a jednym z jego pozycji są urządzenia biurowe. Jednak dostępne dziś rozwiązania na rynku, pozwalają zrezygnować z kupowania tych urządzeń. Wydzierżawiając kopiarkę lub drukarkę, możesz zainwestować pozostały kapitał w te narzędzia i rozwiązania korzystniejsze dla twojej firmy.

Dlaczego nie warto kupować drukarek do biura?

Jednym z najbardziej integralnych narzędzi w biurze jest drukarka lub kopiarka. Skuteczne zarządzanie kosztami związanymi z drukowaniem i kopiowaniem ma zasadnicze znaczenie. Okazuje się bowiem że dzierżawa drukarek to możliwość zaoszczędzenia sporych środków finansowych. Wydzierżawiając kopiarkę lub drukarkę, nie musisz wydawać z góry pieniędzy na zakup potrzebnego sprzętu. Większość umów najmu nie wymaga przedpłaty od firm, a jeśli tak, są one niewielkie w porównaniu z płaceniem pełnej ceny z góry.

Zaoszczędzone pieniądze mogą następnie zostać przeznaczone na inne obszary firmy. Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom możesz zmodernizować swój system internetu, ulepszyć projekt strony internetowej, czy kupić ergonomiczne krzesła dla pracowników.

Większość małych i średnich organizacji skorzystałaby na zakupie kopiarki lub drukarki klasy biznesowej, ale nie mają one wystarczających środków. Dzierżawiąc sprzęt, mniejsze firmy mogą korzystać z najnowszych technologii, maksymalizując wydajność i ponosząc najniższe możliwe koszty eksploatacji.

W przypadku dzierżawy firmom oferuje się elastyczne warunki najmu. Zobacz szczegółową ofertę na https://loboslink.pl/uslugi/dzierzawa/.

Szybkie tempo postępu technologicznego sprawia, że dzierżawa sprzętu biurowego jest lepszą opcją niż jego kupowanie. Po pierwsze, większość technologii staje się przestarzała w ciągu kilku lat, co oznacza, że co cztery do sześciu lat trzeba kupować nową kopiarkę lub drukarkę, aby nadążyć za zmieniającą się technologią. Można nadal używać starej drukarki, ale prowadzi to do znacznie wyższych kosztów konserwacji i ogólnych kosztów eksploatacji z powodu wycofania części i tonerów. Wydzierżawiając kopiarkę lub drukarkę, osiągniesz kilka korzyści. Po pierwsze, dzierżawa jest powiązana z umową konserwacji i serwisu. Masz zatem wsparcie zawsze, gdy jest ono potrzebne. Przez cały okres dzierżawy będziesz mieć do dyspozycji zespół certyfikowanych techników gotowych odpowiedzieć na twoje potrzeby.

Jeśli kupisz kopiarkę lub drukarkę, masz gwarancję krótkoterminową, ale wiadomo, że te gwarancje mają również luki w ich zakresie, a po ich wygaśnięciu – jesteś skazany na opłacanie napraw we własnym zakresie. Drugą korzyścią jest to, że dzierżawa zapewnia zrównoważony cykl. Masz pewność, że możesz zmodernizować swoją kopiarkę lub drukarkę za pomocą najnowszej technologii i ekonomiczny koszt eksploatacji.

Zamiast wydawać dużo pieniędzy na drukarkę, która ma tylko pięcioletnią żywotność, możesz zapłacić mniej pieniędzy z góry i uzyskać urządzenie w nowoczesnej technologii. Jedną z korzyści, jest zatem możliwość aktualizacji do nowego sprzętu.

Wynajem, leasing, dzierżawa: porównanie

Kupno, leasing czy dzierżawa sprzętu biurowego? To częste pytanie, które pojawia się w głowach wielu właścicieli firm – bez względu na to, jak duża jest ich firma. Drukarki mogą być kosztowne, a dzięki dodatkowym, nowym opcjom technicznym mogą kosztować nawet dziesiątki tysięcy złotych. Dlatego wiele osób decyduje się na dzierżawę czy leasing firm. Jakie zalety ma każde z tych rozwiązań.

Zakup jest mniej kosztowny na dłuższą metę. Nie będziesz płacić odsetek za przedmiot leasingu, co ostatecznie sprawi, że będzie on tańszy. Jako właściciel firmy masz też prawo do odliczenia kosztów wszelkich zakupionych aktywów. Jednak zakup ma też wiele wad. Wysokie koszty początkowe. Koszt zakupu może być wysoki. Może to spowodować zablokowanie linii kredytowych lub pieniędzy, które można ponownie zainwestować w firmę — koszty, takie jak marketing, rozwój produktu, ekspansja firmy i inne.

Koszty eksploatacyjne: konserwacja i utrzymanie są po twojej stronie. Może się to wiązać z nieoczekiwanymi kosztami. Technologia szybko się dezaktualizuje. W zależności od branży, w której działasz, rozwijająca się mała firma może potrzebować odświeżania technologii co rok lub dwa. Zakup sprzętu biurowego z góry często zmusza cię do pracy ze sprzętem, który nie jest odpowiedni, albo do sprzedawania sprzętu za cenę znacznie niższą niż ta, za którą go kupiłeś.

Dzierżawa i leasing mają w tym zakresie wiele zalet. To mniejsze koszty początkowe i możliwe do zarządzania wydatki miesięczne: wynajmując drukarkę, często nie musisz nic płacić z góry, a miesięczna opłata jest ustawiona z góry, co pozwala odpowiednio zaplanować budżet. Większość umów najmu obejmuje konserwację i naprawy. To zdejmuje z ciebie stres związany z koniecznością zlecania naprawy. Leasing czy dzierżawa pozwala na przeniesienie ciężaru wymiany przestarzałej technologii na firmę leasingującą sprzęt i odświeżanie sprzętu co kilka lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here