Czym jest biuro rachunkowe

Buro rachunkowe to przedsiębiorstwo, które jest uprawnione do prowadzenia ksiąg. Takie biuro rachunkowe musi mieć podpisaną umowę ze swoim klientem, na podstawie której może świadczyć mu usługi. Biuro rachunkowe może być spółką, czyli zbiorem kilkunastu doświadczonych pracowników z różnych dziedzin lub osobą fizyczną, która prowadzi takie biuro jednoosobowo. 

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe prowadzi działalność, która może świadczyć różne usługi. Mogą to być na przykład usługi: 

– analizowane ryzyka finansowego,

– tworzenie strategii, 

– tłumaczeniem przepisów podatkowych,

– udzielaniem porad prawnych,

– prowadzi księgi rachunkowe małych i dużych przedsiębiorstw, 

– rozlicza płace pracowników, 

– przygotowuje rozliczenia podatku dochodowego, 

– sporządzaniem raportów statystycznych, 

– reprezentuje swojego klienta w urzędach podatkowych i administracyjnych.

Takie biuro może także prowadzić księgi przychodów i rozchodów dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą, a przy tym nie są zobowiązane do prowadzenia kasy fiskalnej. 

Kto może pracować w biurze rachunkowym?

By pracować w biurze rachunkowym, należy skończyć szkołę wyższą. Trzeba mieć także ukończone kursy i staże. Dobrze jest przynajmniej dwuletnie doświadczenie. Im większy staż, tym lepiej można znaleźć pracę. Dodatkowo trzeba też wiedzieć, że przepisy prawne i podatkowe mogą zmieniać nawet w ciągu roku, dlatego ważne jest, by dobry księgowy cały czas się doszkalał. Musi być na czasie obecnie obowiązujących przepisów. Księgowy musi znać także wszystkie programy, dzięki którymi może rozliczać różne rachunki. Takie programy wspomagają i usprawniają także jego pracę. Dobry księgowy musi być przede wszystkim zdyscyplinowany i odporny na pracę w stresie. Księgowy również powinien znać przynajmniej jeden język obcy w stopniu komunikatywnym, gdyż w biurze zdarzają się zadania, które polegają na przetłumaczeniu dokumentów z innych języków. Księgowy w biurze rachunkowym musi być także zdyscyplinowany i dobrze organizować swój czas pracy.

Czy takie biuro rachunkowe może być, prowadzić swoją działalność przez Internet?

Obecnie, szczególnie w czasach pandemii bardzo dużo firm przeszło na działalność online. W tym także biura rachunkowe. Jest to bardzo duża wygoda dla klienta, który może swoje sprawy załatwić, nie wychodząc z domu. Dlatego też wybierając swoje biuro rachunkowe dobrze, jest, zdecydować się na takie, które ma taką możliwość. Dzięki temu będziemy mieć wszystkie potrzebne dokumenty na czas. Nie będzie trzeba wychodzić z domu, gdy jesteśmy chorzy lub mamy inne sprawy. Ważne jest też to, że dzięki komunikacji online, praktycznie o każdej porze dnia można przesłać potrzebne dokumenty. Dlatego warto, jest skorzystać z biura, które działa online i jest już sprawdzone przez innych użytkowników. Takim biurem rachunkowym jest między innymi: https://bilans.poznan.pl/Prowadzi swą działalność online, dzięki temu każdy klient może się z nim skontaktować mailowo. Pomaga rozwiązać każde problemy prawne i podatkowe. Co ważne pracownicy w tym biurze rachunkowym każdego klienta traktują indywidualnie. Dlatego też na pierwszym spotkaniu jest rozmowa o firmie, którą klient prowadzi, tak by można poznać wszelkie potrzebne szczegóły. Jest ustalany także wstępny plan oczekiwań klienta względem biura. Wykształceni pracownicy biura pomogą także wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy. Warto także dodać, że naszą firmę wyróżnia to, że mamy wieloletnie doświadczenie w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here