Jak wybrać firmę budowlaną

Utrzymujące się długofalowo niskie stopy procentowe spowodowały boom na rynku budowlanym. Tak dużego poziomu budowy nowych mieszkań i domów nie obserwowaliśmy od wielu lat. Ceny działek budowlanych osiągnęły bardzo wysoki poziom. Trend nie spada i nadal wiele osób szuka firmy budowlanej, która będzie realizatorem ich marzeń o własnych czterech kątach. Niestety, gdy w grę wchodzą pieniądze pojawiają się ludzie, którzy chcą oszukać innych. Jak tego uniknąć ? Na co zwracać uwagę, aby wybrać dobrą firmę oferującą usługi budowlane w Lublinie? Oto kilka cennych rad.

Stawiaj na doświadczenie

Czas istnienia firmy na rynku budowlanym. Jest to jedno z głównych kryteriów, na które powinniśmy zwracać uwagę. Firmy budowlane o ugruntowanej pozycji na rynku jak https://patyra.pl/ posiadają za sobą niezliczoną ilość wcześniejszych realizacji. Dzięki temu, że istnieli w różnych warunkach gospodarczych, doskonale potrafią wycenić roboty budowlane, których mają się podjąć. Nawet w przypadku zmian cen materiałów. W związku z tym mamy pewność, że nie doświadczymy ich ucieczki z placu budowy.

Sprawdź wcześniejsze realizacje

Portfolio to ważny element każdej firmy, bez względu na branżę. W przypadku firm oferujących usługi budowlane w Lublinie musimy dokładnie sprawdzić ich profil działalności (czy w przeszłości wykonywały podobne zlecenia do naszych). Warto również dokonać researchu w terenie i rozpytać byłych inwestorów o współpracę z firmą. Jeśli przedsiębiorstwo, które miałoby być twoim wykonawcą, nie zgadza się na ich listę, powinno dać to do myślenia. Przepisy RODO nie zakazują mu skontaktować się ze swoimi klientami i spytać o ich zgodę. Dobrym zwyczajem jest również, rozpytanie się w lokalnych sklepach i hurtowniach budowlanych o ich współpracę z tymi firmami.

Park maszynowy

Zanim zdecydujemy się na konkretną firmę oferującą usługi budowlane w Lublinie, warto zapytać o sprzęt, jakim dysponują. Niejednokrotnie zdarza się, że za niską ceną usługi kryje się brak odpowiednich maszyn do jego realizacji. Koszty późniejszego wynajmu, są przenoszone potem na klienta, co zwiększa sumę kosztów, jakie on musi ponieść. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że jeśli przedsiębiorstwo budowlane jest ich właścicielem, ma je zawsze dostępne pod ręką, a to skraca również czas budowy. Tym samym ewentualne roboty ziemne nie będą narażone na nieoczekiwaną zmianę pogody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here