Czytniki kodów kreskowych jako konieczność w dzisiejszym handlu

0
1270

Jakie urządzenia umożliwiają korzystanie z kodów kreskowych? Otóż są to wszelkiego rodzaju skanery, jakich używa się w sklepach. Pierwsze, co nam przychodzi na myśl to kasa fiskalna. Kasa taka jest zazwyczaj wyposażona w skaner wbudowany, który posiada lustra, po to, aby w jak najkrótszym czasie zidentyfikować kod kreskowy produktu pod prawie każdym kątem przyłożenia produktu do skanera. Jednak skanery nie są wykorzystywane tylko do kasowania produktów na kasie.

Praktycznie skanery są potrzebne w każdym dziale. Takim działem na pewno będzie dział, który jest odpowiedzialny za drukowanie cen i wykładanie ich na półkę. Jak dobrze wiemy to nie jest tak, że ułoży się ceny pod produktami i praca wykonana. W sklepie, zwłaszcza wielkoformatowym, ceny zmieniają się praktycznie codziennie. Dlatego specjaliści od logistyki starają się wprowadzać coraz to nowsze metody usprawniające pracę na tym dziale. Pamiętajmy, ze niezmieniona cena może wiązać się ze stratami dla sklepu.

Klientowi należy sprzedać produkt w takiej cenie, jaka widnieje na półce. Ważne jest również to, aby na czas wykonać ceny promocyjne i tym zachęcić klienta, nie tyle do zakupu promocyjnego produktu (zazwyczaj sklep nie zarabia na produktach promocyjnych), ale do zrobienia większych zakupów w danym sklepie, ze względu na możliwość zakupienia tu owego promocyjnego produktu. Takim urządzeniem jest niewątpliwie drukarka etykiet i kolektory danych. Drukarka taka daje możliwość natychmiastowego drukowania etykiet z cenami bezpośrednio przy półce i dzięki temu ceny są wymieniane dużo szybciej. Brak konieczności udania się do komputera w celu wydrukowania cen, nie tylko usprawnia pracę, ale także pozwala uniknąć błędów, związanych z późniejszym pozostawieniem takiej etykiety z ceną w złym miejscu.

Na magazynie także potrzebne są urządzenia usprawniające pracę. Terminal mobilny na wózek widłowy i skaner kodów kreskowych świetnie spełniają swoją rolę. Kolejnym urządzeniem, które umożliwia korzystanie z kodów kreskowych jest czytnik cen. Czytniki cen także należy sprawdzać, resetować i wgrywać dane, gdyż zdarzyć się może tak, że cena na poszczególnych czytnikach nie jest taka sama. Wtedy lepiej taki czytnik wyłączyć lub zabrać (zazwyczaj da się je ściągnąć z podstawy), gdyż błędna, niższa cena produktu na czytniku także obliguje sklep do wypłaty różnicy ceny klientowi, w razie niezgodności ceny danego produktu na korzyść sklepu.

W dzisiejszych czasach coraz częściej także klienci korzystają ze skanerów, chociażby na kasach samoobsługowych. Korzystają także z funkcji samodzielnego kasowania produktów w aplikacji. Do tego jednak służą już ich prywatne smartfony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here