Dodatki w męskiej stylizacji

Obojętnie, czy szykujemy się na przyjęcie, spotkanie z klientem lub na wyjście z przyjaciółmi, powinniśmy dbać o to, by nasz strój był dopasowany pod każdym względem. A do tego niezbędne są odpowiednie dodatki.

Dopracowana stylizacja sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie, pokazuje, że mamy klasę i poczucie smaku. Dlatego też nie można tego bagatelizować. Aby mieć pewność, że nasz strój jest dopracowany, musimy skupić się nie tylko na głównych elementach garderoby, ale także na dodatkach i akcesoriach. To właśnie one nadają całości charakteru. O czym musimy pamiętać?

Pasujący do całości pasek do spodni

Podstawowa zasada jest prosta – jeżeli nasze spodnie mają szlufki, to pasek obowiązkowo musi się w nich pojawić. Nie tylko odpowiada za podtrzymywanie spodni, ale jest stylowym dodatkiem. Jego brak sprawia, że nasz strój będzie wyglądać na niedokończony, niedbały, a na to nie możemy sobie pozwolić. W zależności od tego, gdzie wychodzimy i jaką chcemy stworzyć stylizację, sięgajmy po inne paski do spodni. W przypadku garnituru nosimy tylko paski z prostą klamrą, z brązowej lub czarnej skóry, w zależności od koloru butów. Jeśli natomiast mamy strój casualowy, możemy pokusić się o paski plecione, kolorowe, z automatycznymi klamrami.

dodatki

Krawat, mucha, poszetka

Kiedy zakładamy garnitur, to warto pamiętać także o tym, by sięgnąć po muchę lub krawat. Nie musimy ich nosić do marynarki i koszuli casualowej. Do takiej stylizacji dobrze dodać odpowiednią poszetkę. Marynarka, która ma w brustaszy poszetkę od razu wygląda szykowniej. Poszetka do garnituru powinna pasować do krawatu lub muchy, co nie znaczy, że ma być w tym samym worze i być uszyta z tego samego materiału. Ponadto możemy ją też nosić w stylizacjach bez krawata. Warto zaopatrzyć się w kilka poszetek, aby móc za każdym razem sięgnąć po coś innego.

Skarpety

Skarpety są dodatkiem do większości stylizacji, ale nie każde skarpety sprawdzą się zawsze. Kiedy je dobierzemy prawidłowo, to będą subtelnym dodatkiem do naszego stroju i nie będą rzucać się w oczy, a kiedy sięgniemy po niepasującą do ubrania parę, to od razu będą widoczne. Do garnituru zawsze zakładamy skarpety gładkie i pasujące do koloru spodni lub butów. Do stylizacji casualowych możemy pokusić się o skarpety w kolorowe wzory. Wtedy też możemy poprzez skarpety się wyróżnić i podkreślić swoją osobowość. Natomiast jeśli zakładamy szorty i mokasyny, to skarpet nie powinno być w ogóle, albo sięgnijmy po stopki.

Elegancki portfel

Portfele męskie skórzane teoretycznie nie są elementem garderoby, ale bardzo wpływają na to, jak jesteśmy postrzegani. Jeśli ubierzemy się elegancko, a zamiast skórzanego portfela wyciągniemy na przykład materiałowy, to nikt nie potraktuje nas poważnie. Mamy klasę i musimy to podkreślać na każdym kroku. Kiedy będziemy płacić za wykwintny obiad, lepiej poczujemy się, wyciągając kartę lub gotówkę z eleganckiego portfela. Oprócz tego pamiętajmy, że źle wygląda portfel, który jest przeładowany kartami, rachunkami i dokumentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here