Prosta drukarka

Zastanawiasz się, jaką drukarkę kupić do swojego domu lub biura? Producenci sprzętu elektronicznego mają naprawdę sporo do zaoferowania i cały czas prześcigają się we wprowadzaniu nowych rozwiązań technologicznych. Sprawia to, że niełatwo jest dokonać właściwego wyboru. Drukarki atramentowe, laserowe, urządzenia wielofunkcyjne – możliwości jest naprawdę wiele. Czym więc kierować się, aby wybrać sprzęt, który spełni nasze potrzeby oraz będzie idealnie odgrywał swoją rolę? Coraz więcej osób stawia na urządzenia wielofunkcyjne. Dowiedzmy się o nich nieco więcej.

Urządzenie wielofunkcyjne – czym się wyróżnia?

Urządzenia wielofunkcyjne coraz częściej pojawiają się nie tylko w dużych korporacjach, ale także w mniejszych biurach lub domach prywatnych. Czym się charakteryzują? To sprzęty łączące w sobie najważniejsze funkcje urządzeń biurowych. Zazwyczaj dostępne są jako 3w1, czyli drukarka, skaner oraz kserokopiarka zamknięta pod jedną pokrywą. Urządzenie 4w1 mają jeszcze wbudowany faks, który często przydaje się w firmach. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie? Głownie z tego powodu, że drukowanie dokumentów to tylko jedna z licznych prac, które należy wykonać w biurze. Skanowanie dokumentów, aby następnie pojawiły się w pamięci komputera jest bardzo wygodne i o wiele łatwiejsze niż przepisywanie wszystkich danych za pomocą klawiatury. Często powiela się też różnego rodzaju umowy, do czego niezbędne jest ksero. Zakup tych wszystkich urządzeń to z pewnością niemały wydatek. Do tego chodzi też kwestia ich przechowywania – oddzielne sprzęty zajmują sporo miejsca i utrudniony jest dostęp do nich. Urządzenie wielofunkcyjne, które łączy je wszystkie to więc praktyczne rozwiązanie.

Inną zaletą posiadania urządzenia wielofunkcyjnego jest mniejsze zużycie energii oraz zachowywanie ładu w miejscu pracy. Chociaż drukarka wielofunkcyjna pobiera nieco więcej energii od wersji podstawowej, to nadal podłączana jest tylko do jednego gniazdka. Niesie to nie tylko oszczędności, ale też pomaga uniknąć chaosu w kablach. Zazwyczaj tak zaawansowane urządzenia działają bezprzewodowo – na przykład łącząc się z siecią Wi-Fi. Dzięki temu, mogą być ustawione w dowolnym miejscu biura, niekoniecznie w pobliżu komputera – na przykład w korytarzu lub innej łatwo dostępnej przestrzeni. Korzystać z nich mogą wszyscy pracownicy w każdej sytuacji, co znacząco ułatwia i usprawnia wykonywanie codziennych obowiązków.

Rodzaje urządzeń wielofunkcyjnych

Podobnie jak istnieją różne rodzaje drukarek, na takiej samej zasadzie wyróżnia się kilka rodzajów sprzętów wielofunkcyjnych. Główny podział obejmuje urządzenia atramentowe i laserowe. Te pierwsze dostępne są w atrakcyjnej cenie, jednak charakteryzują się mniejszą wydajnością. Ich koszt eksploatacji też bywa wyższy – aby nieco go obniżyć, warto stosować sprawdzone tusze do drukarek Brother zamienniki. Urządzenia atramentowe są chętnie wybierane do użytku domowego oraz małych firm, ponieważ nie zajmują aż tak dużo miejsca. Sprawdzą się też w biurach, gdzie drukuje się wysokiej jakości dokumenty, zdjęcia oraz grafiki. Natomiast laserowe urządzenia wielofunkcyjne zapewniają najlepszą wydajność i energooszczędność. Sprawdzą się przy intensywnym użytkowaniu, dlatego najczęściej wybierają je duże firmy. W tym przypadku również można postawić na zamienniki do drukarek – Asarto, aby drukowanie było jeszcze tańsze. Laserowe sprzęty oferują wysoką jakość wydruku oraz znane są z szybkości.

Kolejną kwestią, nad którą warto się zastanowić, wybierając idealne urządzenie do pracy to kolor druku – na rynku dostępne są sprzęty oferujące druki w kolorze lub monochromatyczne. Jaki model wybrać? Najwięcej zależy od potrzeb oraz rodzaju pracy. Do drukowania dużej ilości faktur, zaświadczeń i umów wystarczająca okaże się drukarka czarno-biała. Jeżeli jednak potrzebujemy drukować mapy, zdjęcia, wykresy czy ilustracje niezbędne okaże się zainwestowanie w sprzęt kolorowy. Warto pamiętać, że jest on droższy w zakupie i jego eksploatacja także pociąga za sobą większe koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here