BNP Paribas Bank Polska

Niewątpliwie przyszło zmierzyć nam się z jednym z najtrudniejszych wydarzeń w XXI wieku. Po światowej pandemii koronawirusa, która nie tylko spowodowała wzrost restrykcji sanitarnych, ale także mocno nadwyrężyła gospodarki krajowe, Europa, a szczególnie jej wschodnia część stoi przed kolejnym ogromnym wyzwaniem. Agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę spowodowała, oprócz oczywistych strat wśród żołnierzy i ludności cywilnej, również szerokie konsekwencje ekonomiczne w niemal całej Europie.

Rosja będąca głównym eksporterem ważnych surowców do krajów Unii Europejskiej wstrzymała dotychczasowe dostawy. Pierwszym, bardzo dotkliwym skutkiem tej sytuacji są ogromne podwyżki cen na stacjach paliw. Kolejnym, spadek wartości wielu walut „pozawspólnotowych”, czyli chociażby złotówki czy węgierskiego Forinta. Równie dotkliwą pochodną całej sytuacji są szalejące ceny rynków światowych, np. polskiego WIG 20, niemieckiego DAX, brytyjskiego FTSE 100 czy amerykańskiego S&P 500. Wszystkie te czynniki sprawiły, że ludzie zaczęli obawiać się o swoje oszczędności. Dało się zauważyć ogromną panikę, która skutkowała tym, że ludzie masowo wypłacać swoje środki z kont bankowych. Jest to jedną z przyczyn spadku zaufania do banków w okresie wojny. Jak podkreślają eksperci, nie powinniśmy podejmować decyzji pod wpływem impulsu ani strachu. W tym momencie ważne jest, aby zachować przytomność umysłu i nie pozwolić by emocje wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem. Banki apelują o spokój i racjonalne zachowania.

Sprawdzamy ofertę banku BNP Paribas

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych banków w naszym kraju jest BNP Paribas. Jest to instytucja powstała po przejęciu pakietu kontrolnego akcji Banku BGŻ, stanowiąca część międzynarodowej grupy z francuskimi korzeniami – BNP Paribas. Oferta BNP Paribas Bank Polska kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw, korporacji i rolników. Jak wynika ze statystyk, bank obsługuje w Polsce ponad 4 miliony klientów, posiada 446 oddziałów i zatrudnia blisko 8,5 tys. pracowników.

Produkty finansowe BNP Paribas Bank Polska to przede wszystkim:

– konto osobiste;
– konto firmowe;
– konto oszczędnościowe;
– lokaty (standardowa, progresywna);
– kredyty (gotówkowe, hipoteczne, konsolidacyjne, ratalne, odnawialne, itp.);
– karty (kredytowe, debetowe);
– fundusze inwestycyjne;
– wiele więcej.

Szukając informacji dotyczących historii i działania BNP Paribas można odnaleźć bardzo interesujące fakty. Przede wszystkim na uwagę zasługuje informacja, że instytucja ma ambicję by znaleźć się wśród pięciu największych banków w Polsce pod kątem wielkości aktywów. Aktualnie (stan na koniec III kwartału 2021 roku) plasuje się on na miejscu szóstym tuż za PKO BP, Bankiem Pekao, Santander Bank Polska, mBank oraz ING Bank Śląski.

Co równie ciekawe, bank aktywnie wspiera swoich klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną – blisko 32 tysiące gospodarstw zainstalowało panele fotowoltaiczne dzięki kredytom udzielonym przez BNP Paribas Bank Polska.

Tym co wyróżnia bank z zielonym logo jest również szeroki wachlarz działań podejmowanych w kierunku odpowiedzialności społecznej i ekologicznej. Instytucja podejmuje wiele działań mających na celu wzrost świadomości dotyczącej dbania o środowisko naturalne, m.in. ograniczenie użycia plastiku czy konieczność sadzenia drzew. Nie da się przejść obojętnie również wobec faktu, że BNP Paribas zapoczątkował istnienie Laboratorium Innowacji, wspierającego działalność młodych biznesów. Bank wspiera także mocno kobiety w świecie biznesu. W 2018 roku zainicjował kampanię „Nic się nie dzieje bez kobiet… i pieniędzy”. Bank stworzył nawet kartę kredytową z wizerunkiem kobiety – Dama wśród kart.

BNP Paribas Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, którego zadaniem jest odpowiadanie na potrzeby finansowe klientów i pomoc w realizacji nawet najbardziej skomplikowanych celów. Wartym odnotowania jest także fakt, iż bank jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Na poziomie większych przedsiębiorstw, bank posiada bardzo szeroką ofertę. Między innymi mogą one liczyć na kredyt na refinansowanie, kredyt technologiczny czy też kredyt inwestycyjny Zielona Energia. Są to produkty skoncentrowane na niesieniu rozwiązań pozwalających realizować strategiczne cele firmy.

Nie można przemilczeć oferty BNP Paribas w obszarze bankowości korporacyjnej. Tutaj bowiem, oprócz klasycznych rozwiązań takich jak kredyt obrotowy czy rachunek bieżący, które oferują praktycznie wszystkie inne banki, instytucja dostosowuje się do potrzeb największych klientów. Na uwagę zasługuje głównie wsparcie inwestycji kapitałowych, finansowanie eksportu oraz wielocelowa linia kredytowa.

Wszystkie przedstawione powyżej informacje sprawiają, że BNP Paribas jest na prawdę interesującym bankiem, którego oferta jest w stanie zadowolić każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. W dobie niepokoju społecznego wywołanego konfliktem zbrojnym na Ukrainie warto zachować szeroko otwarte oczy oraz umysł, aby nie pozwolić się zmanipulować oraz zawładnąć popularnym „fake newsom”.

Więcej niezbędnych informacji dotyczących omawianego banku można znaleźć pod adresem https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/bnp-paribas-bank-polska do której serdecznie odsyłam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here