Jak dbać o auto czyli auto detailing w Lublinie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się: „Co to jest auto detailing?” Jeśli tak, to już jesteś na dobrej drodze do lepszego, lepiej utrzymanego pojazdu i wyższej wartości odsprzedaży! Zewnętrzne i wewnętrzne zadania detailingu samochodowego wykraczają poza czyszczenie powierzchni myjni samochodowej, aby przywrócić Twojemu samochodowi jego dawną świetność. Jeśli pozwolisz specjalistom z centrum serwisowego https://www.carstyling-lublin.pl/, to poradzą sobie z tym zadaniem za Ciebie, będziesz mógł całkowicie zmienić swój samochód i to w jak najkrótszym czasie.

Jak dbać o szczegóły pojazdu: co trzeba zrobić

Pierwszy krok w procesie detailingu samochodu powinien być oczywisty. Do tego potrzebujesz:

  • Odkurzacz;
  • Rękawiczki;
  • Ściereczki z mikrofibry;
  • Różnorodność małych pędzli;
  • Środek do czyszczenia tapicerki;
  • Czyściciel dywanów;
  • Bezpieczny w maszynie środek czyszczący;
  • Wycieraczka;
  • Ochrona powierzchni do powierzchni winylowych i skórzanych.

Teraz, gdy zobaczyłeś już wszystko, czego potrzebujesz, aby to zrobić, pytanie „Co to jest car detailing?” Przeprowadzimy Cię teraz przez kroki, które obejmie każda dobra usługa samochodowa.

Zewnętrzne stopnie do detalowania samochodu

Ścisłe mycie zewnętrzne

Każda drobiazgowa sesja detailingowa rozpocznie się od dokładnego mycia. Unikaj artykułów gospodarstwa domowego i miej pod ręką dużo ściereczek z mikrofibry. Pamiętaj, że brudna szmatka może porysować powierzchnię Twojego samochodu! Będziesz także chciał wysuszyć szmatką, aby uniknąć śladów.

Wyczyść koła

Chociaż istnieją rozwiązania przeznaczone do usuwania brudu z felg i studzienek, możesz wykorzystać to rozwiązanie do bezpiecznego użytkowania pojazdów, z których już korzystałeś. Użyj małego pędzelka, aby dostać się do ciasnych miejsc.

Wosk zewnętrzny

Nałożenie świeżej warstwy wosku jest ostatnim krokiem w procesie tworzenia detali zewnętrznych samochodu. Zapewni to, że rezultaty będą trwać dłużej niż przy tradycyjnym myciu, a także pomoże chronić Twój pojazd przed warunkami atmosferycznymi.

Kroki do wykończenia wnętrza samochodu

Detalowanie wnętrza samochodu to bardziej skomplikowany proces. Będziesz musiał przejść przez wiele obszarów, które nigdy nie będą dostępne podczas normalnej myjni samochodowej, a niektóre mogą być nietknięte od dłuższego czasu. Jednak, gdy podejmiesz następujące kroki, na pewno zauważysz wyniki.

Dywany

Wszystkie Twoje dywany do usuwania ciężkiego brudu i gruzu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek plamy, użyj odplamiacza i pędzelka, aby je usunąć. Gumowe maty? Dobre spłukanie na zewnątrz powinno wystarczyć, aby wyglądały jak nowe.

Wewnętrzna część drzwi

Mydła i wody można używać do czyszczenia niepomalowanych części drzwi i wnętrza. Jeśli jednak wnętrze Twojego samochodu jest wykonane z lepszych materiałów (takich jak skóra lub drewno), możesz rozważyć zastosowanie specjalistycznego produktu.

Pamiętaj, że jeśli zamierzasz szczegółowo opisać samochód, będziesz musiał otworzyć drzwi i wyczyścić futryny.

Okno

Użyj niezawierającego amoniaku środka do mycia okien, który całkowicie wysycha bez pozostawiania smug.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here