Wysyłka za pobraniem – co warto wiedzieć?

0
919

Wysyłka za pobraniem to świetna opcja dla każdego, szczególnie jeśli robi się zakupy w sklepach internetowych. Możliwie jest zapłacenie za przesyłkę dopiero w momencie jej odbioru. Jest to bardzo wygodne i bezpieczne, nie trzeba zlecać wykonania przelewu bankowego i czekać na zaksięgowanie się płatności, co czasem zajmuje nawet kilkadziesiąt godzin.

Ponadto nie każdy ma przecież konto bankowe, więc usługa za pobraniem będzie idealną alternatywą dla przelewów online. Jeśli chce się przetestować nowy sklep i zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa odnośnie wykonywanych transakcji, to przy wyborze metody płatności warto wybrać opcję pobranie.

O co chodzi z tą przesyłką za pobraniem?

Wysyłka za pobraniem to częsty wybór osób, które wolą nie ryzykować i chcą się dobrze zabezpieczyć podczas robienia zakupów w Internecie. Niestety nadal zdarza się opłacenie przesyłki z góry i jej nie dotarcie do zamawiającego. Na szczęście można uchronić się przed tego typu problemami, wybierając przesyłkę pobraniową. Takie rozwiązanie sprawdza się rewelacyjnie w przypadku paczek o większej wartości. Przesyłka pobraniowa jest usługą, która polega na dostarczeniu paczki bez jej wcześniejszego opłacenia.

Oznacza to, że opłata, czyli wartość zamówienia wraz z kosztami wysyłki, zostanie pobrana dopiero w momencie odbioru paczki. Kurier lub listonosz odbierze ustaloną kwotę pieniędzy podczas doręczenia przesyłki. Za paczkę pobraniową można zapłacić gotówką lub kartą. Po opłaceniu przesyłki przez adresata do nadawcy trafi zwrot środków pobranych przez przewoźnika na wskazany numer konta bankowego (podaje się go podczas nadawania przesyłek).

Jak szybko i tanio wysłać przesyłkę pobraniową?

Praktycznie każdy kurier umożliwia wysłanie przesyłki za pobraniem, co świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach. Pomimo tego że zakupy w Internecie są bezpieczne, to jednak nie brakuje też nieuczciwych sprzedawców. Sposobem na uchronienie się przed oszustem jest wybranie przesyłki pobraniowej podczas składania zamówienia. Jest to usługa obsługiwana na terenie całego kraju, nie dotyczy jednak przesyłek międzynarodowych. Nie można wobec tego wysłać paczki za granicę za pobraniem. Na stronie brokera kurierskiego allekurier.pl można wysłać dowolną liczbę przesyłek pobraniowych. Jest to niezwykle proste i wygodne, tanie i bezpieczne. Zamawianie przesyłki pobraniowej nie różni się zbyt wiele od zwykłej paczki.

Trzeba przejść do wypełnienia formularza online, wpisując dane osobowe i adresowe nadawcy, po czym to samo należy zrobić w przypadku adresata. Nadawca musi podać też swój adres e-mail, na który zostanie przesłany list przewozowy. Trzeba go wydrukować i przykleić na paczkę. Bardzo ważne jest to, aby podczas wypełnienia formularza nadania przesyłki wybrać z usług dodatkowych opcję pobranie. Niezbędne jest też wpisanie numeru konta bankowego, na który ma zostać wysłany zwrot środków pobranych od odbiorcy przesyłki podczas jej doręczenia. Można wybrać opcję pobrania natychmiastowego, dzięki czemu zwrot środków nastąpi już następnego dnia roboczego po doręczenia paczki. Inną opcją jest pobranie express, w przypadku którego trzeba poczekać na pieniądze do trzech dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here