leasing

Leasing zdobywa coraz więcej zwolenników zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Jeśli Ty także zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej formy finansowania inwestycji, znalazłeś się we właściwym miejscu. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym zasadom działania leasingu. Zapraszamy do lektury!

Kto może wziąć auto w leasing?

Ta forma spłaty zobowiązania finansowego cieszy się największą popularnością wśród przedsiębiorców. W końcu to do nich była ona pierwotnie skierowana. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i nie chcesz zamrażać kapitału jednorazowym wydatkiem, z pewnością warto rozważyć leasing. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz możliwość rozliczenia całej kwoty kapitału, a tym samym poczynienia dużych oszczędności. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej ofert leasingu skierowanych do osób prywatnych. Załóżmy, że chcesz nabyć nowy albo ekologiczny samochód, taki jak elektryczne MINI, i nie stać Cię na dokonanie jednorazowej płatności. Leasing umożliwi Ci sfinansowanie pojazdu w formie wygodnych rat, a po rozwiązaniu umowy jej przedmiot stanie się Twoją własnością.

Jak wziąć auto w leasing?

Jest kilka sposobów na wzięcie pojazdu w leasing. W pierwszej kolejności warto zapoznać się z dostępnymi opcjami cenami oferowanymi zarówno przez firmy leasingowe, jak i dealerów. W tym celu można udać się do fizycznych placówek firm lub skorzystać z kalkulatorów dostępnych w sieci. Naturalnie nie ma jednej sprawdzonej drogi do podpisania umowy leasingowej. Niektórzy zaczynają od negocjacji z dealerem samochodowym, a następnie nawiązują porozumienie z leasingodawcą. Są i tacy, którzy z powodzeniem ukończyli proces zakupowy, wykonując te same kroki w odwrotnej kolejności. Istnieje również możliwość skorzystania z usługi łączonej, załatwiając obie formalności jednocześnie.

Samo podpisanie umowy leasingowej nie jest trudne. Może zrobić to każda osoba, która jest w stanie udokumentować swoją zdolność finansową. Dużo ważniejszym elementem procesu jest znalezienie korzystnych warunków. Jeśli zgodzisz się na pierwszą napotkaną ofertę, prawdopodobnie słono przepłacisz.

Czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Sam fakt, że chcesz skorzystać z leasingu, nie oznacza jeszcze, że na pewno się to uda. Co prawda ten typ finansowania inwestycji jest niezwykle przystępny, lecz wciąż wiąże się z pewnymi wymaganiami. Na drodze może stanąć Ci na przykład okres prowadzenia firmy. Wielu leasingodawców wymaga od przedsiębiorcy określonego stażu. Na szczęście nie jest to regułą, dzięki czemu znajdziesz nawet takie firmy, które wyświadczą Ci swoje usługi choćby w dniu zarejestrowania działalności gospodarczej. Pamiętaj również, że większość dostawców leasingu wymaga od 10% do 20% wkładu własnego. Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły. Rezygnując z wkładu własnego, najprawdopodobniej doświadczysz jednak wyższych rat.

Jeśli planujesz wziąć pierwsze auto w leasing, czeka Cię ważne zobowiązanie. Mamy nadzieję, że etap wypełniania formalności nie przyniesie Ci nieprzyjemnych niespodzianek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here