Jak zaciągnąć kredyt przez internet krok po kroku

Polacy są coraz bardziej świadomymi i wymagającymi klientami instytucji bankowych oraz pozabankowych. Wykazują dobrą zdolność kredytową, a na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja, dlatego też to oni mogą dyktować warunki współpracy. Zgodnie z nimi oczekują zobowiązań finansowych, które są idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb, zaciąga się je przy minimum formalności oraz w optymalnym komforcie. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się kredyty brane za pośrednictwem internetu. Sprawdź, jak zdobyć dodatkowe środki, korzystając z oferty online.

Znajdź najlepszy kredyt przez internet

Ponieważ każdy bank oraz każda instytucja pozabankowa realizuje własną politykę kredytową, zobowiązania finansowe udzielane są na zupełnie innych warunkach. Inne są również potrzeby klientów oraz ich możliwości spłaty zaciągniętych kredytów i pożyczek. Właśnie dlatego tego rodzaju finansowe wsparcie powinno być „szyte na miarę”.

Aby tak było, w pierwszej kolejności najlepiej porównać co najmniej kilka konkurencyjnych ofert. W tym celu świetnie sprawdza się ranking pożyczek i kredytów, który uwzględnia najważniejsze czynniki różnych zobowiązań, świadczące o ich atrakcyjności oraz opłacalności. W takich porównaniach trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy wybrana pożyczka albo kredyt jest dostępny przez internet. Pod uwagę warto brać również dodatkowe parametry, jak oprocentowanie, liczbę rat, maksymalną wartość zobowiązania albo warunki, jakie stawia instytucja finansowa swoim klientom. W niektórych przypadkach szybki kredyt online zaciąga się na sam dowód osobisty, w innych konieczna będzie weryfikacja zdolności kredytowej, na przykład poprzez wygenerowanie raportu BIK.

Wypełnij wniosek online

Elektroniczny wniosek o kredyt albo pożyczkę dostępny jest najczęściej na oficjalnej stronie www danej instytucji. W nim należy zawrzeć dane osobowe, określić preferowaną wartość zobowiązania oraz liczbę rat do dogodnej spłaty. Banki najczęściej żądają dołączenia zaświadczenia o zarobkach oraz formie zatrudnienia, a samą zdolność kredytową oceniają na podstawie raportu BIK czy analizy wpływów na konto. Instytucje pozabankowe są nieco bardziej liberalne, nierzadko wystarczy jedynie potwierdzenie tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

Poczekaj na decyzję kredytową

Zobowiązania zaciągane drogą internetową wiążą się nie tylko z mniejszą ilością koniecznych do spełnienia formalności, ale w ich przypadku decyzje o udzieleniu dodatkowych środków wydawane są szybciej. Osoby, które potrzebują finansowego wsparcia „na już” mogą ubiegać się o tzw. chwilówki, dzięki którym pieniądze na koncie mogą znaleźć się nawet w ciągu 15 minut. W przypadku zobowiązań kredytowych proces wypłaty środków trwa nieco dłużej, nawet do kilku dni roboczych.

Spłacaj zobowiązanie zgodnie z warunkami umowy

Należy zaciągać tylko takie kredyty i pożyczki, które można spłacać bez utraty płynności finansowej. Warto wiedzieć, że każde opóźnienie w ramach regulowania miesięcznych rat będzie skutkować naliczaniem karnych, nierzadko wysokich odsetek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here