Kiedy warto zapisać się na kurs języka włoskiego

Włochy kojarzą nam się z pizzą, makaronem, starożytną historią oraz doskonałym winem. To także jeden z najbardziej otwartych na turystów krajów, który co roku odwiedzają miliony obcokrajowców żądnych bliskiego kontaktu ze sztuką, świetną kuchnią i aromatyczną kawą. Włosi słyną jednak także z tego, że trudno dogadać się z nimi w języku innym niż ich własny. Jeśli więc planujemy regularnie odwiedzać słoneczną Italię lub wiążemy swoją przyszłość zawodową z tym właśnie krajem, powinniśmy zapisać się na kurs języka włoskiego.

Dlaczego warto nauczyć się włoskiego?

Włoski jest jednym z języków romańskich, który charakteryzuje się dźwięczną fonetyką, stosunkowo prostą do opanowania gramatyką oraz bardzo przyjemnym brzmieniem. Ze względu na swoje pochodzenie, rożni się jednak znacząco od języka polskiego, przez co na jego naukę musimy poświęcić nieco więcej czasu niż na opanowanie chociażby rosyjskiego czy czeskiego. Zdecydowanie warto się jednak bliżej zapoznać z językiem włoskim, zwłaszcza jeśli skłania nas do tego konkretny cel.

Polacy najczęściej zapisują się na kurs języka włoskiego z trzech powodów. Po pierwsze, bardzo spodobał im się ten język i chcieliby nauczyć się nim posługiwać na tyle, aby możliwe było słuchanie ze zrozumieniem włoskiej muzyki, oglądanie filmów lub studiowanie na włoskiej uczelni. Drugim powodem jest miłość do słonecznej Italii i chęć odwiedzania tego kraju możliwie jak najczęściej. Dobra znajomość języka włoskiego ułatwia wiele spraw, pozwala zawierać nowe znajomości oraz poczuć się we Włoszech, jak u siebie w domu. Po trzecie, Włochy są także doskonałym miejscem do pracy, ale o dobrze wynagradzane zatrudnienie mogą ubiegać się głównie obcokrajowcy biegle mówiący po włosku.

Jak szybko opanować podstawy języka włoskiego?

kurs języka włoskiego

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z językiem włoskim, powinny zapisać się na profesjonalny kurs języka włoskiego. Zajęcia prowadzone przez lektora w niewielkich grupach pozwolą już po ok. pół roku nauczyć się porozumiewać się po włosku w codziennych sytuacjach oraz dobrze radzić sobie podczas wyjazdów. Komunikatywna znajomość języka włoskiego jest jednak dopiero początkiem przygody – jeśli zależy nam na tym, aby biegle porozumiewać się w tym języku, potrzebny okaże się bardziej intensywny kurs języka włoskiego połączony z nauką we własnym zakresie. Samo branie udziału w lekcjach nie wystarczy bowiem, aby mówić po włosku jak rodowici mieszkańcy tego kraju.

Domową naukę można znacząco ułatwić wykorzystując do niej fiszki. Są to małe kartoniki, na których znajduje się słownictwo, zwroty oraz wiedza dotycząca konkretnej tematyki. Fiszki są dostępne na kilku poziomach zaawansowania językowego, co pozwala na korzystanie z ich wsparcia zarówno osobom początkującym, jak i tym, które chcą wzbogacić swoją wiedzę językową. Nauka z fiszkami jest szybka, łatwa i przyjemna, gdyż możemy ją kontynuować, kiedy tylko mamy na to czas i ochotę – w podróży, podczas dojazdów do pracy, w przerwie między zajęciami na uczelni, a także tuż przed snem, kiedy nasz umysł podobno najlepiej zapamiętuje nowe informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here