Kontenery morskie

Kontenery morskie to coś, co zazwyczaj kojarzymy tylko i wyłącznie z transportem dużych ilości towaru na kontenerowcach. I tutaj możemy cię zaskoczyć! Rynek kontenerów niezwykle się rozrósł, dzięki czemu obecnie oferuje on naprawdę szeroki asortyment kontenerów na różne potrzeby. Jedną z nich jest potrzeba mieszkalna. Rynek nieruchomości jest w obecnych czasach nieubłagalny, dlatego warto znać alternatywy dla klasycznych mieszkań. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o mieszkalnych kontenerach morskich, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem!

Czym charakteryzują się kontenery morskie?

Dostosowanie kontenerów do pokonywania setek tysięcy kilometrów drogą morską sprawia, że są one niezwykle wytrzymałe. Ich konstrukcja została dopasowana do utrzymywania ciężaru rzędu dziesiątek ton. Dodatkowo są na tyle szczelne, że w pełni zabezpieczają towar nawet w najgorszą pogodę, jaka może się pojawić na otwartych wodach. Wszystko to za sprawą produkcji kontenerów z niezwykle wytrzymałej stali Corten, która zostaje dodatkowo wzmocniona. Podłogę tworzy solidna sklejka, która bez problemu wytrzymuje duże ciężary. Taka podstawa techniczna sprawia, że bez problemu kontenery morskie mogą stanowić bazę pod kontener mieszkalny.

Jak powstaje kontener mieszkalny?

Solidna baza w postaci kontenera morskiego sprawia, że nie musisz się martwić wytrzymałością całej konstrukcji. Kontenery charakteryzują się tym, iż mogą ulegać modyfikacjom i przekształceniom pod wymagania i gust klienta. Co to oznacza w kontekście kontenerów mieszkalnych? Bez problemu mogą być one bardzo dokładnie ocieplone! Dodatkowo można w nich zainstalować kanalizację wodną, oświetlenie, elektrykę, a także dopasować rozmieszczenie drzwi i okien. Istnieje również możliwość stworzenia kontenerów modułowych, czyli połączenia kilku pomieszczeń. Wykorzystanie kontenerów morskich rośnie na popularności. Coraz częściej spotykamy lokale usługowe np. gastronomiczne zbudowane na takiej bazie. Oprócz tego jest to bardzo często wykorzystywane rozwiązanie mieszkalne na dużych budowach. Kontenery morskie mogą służyć jako całoroczne mieszkania lub domki letniskowe.

Ekologiczna i ekonomiczna alternatywa

Ceny na obecnym rynku mieszkalnym są nieubłagalne, przez co dla niektórych niemożliwym jest zakup swoich czterech ścian. Budowa mieszkania na bazie kontenerów morskich jest o wiele ekonomiczniejszym rozwiązaniem. Dodatkowo jest to również bardziej ekologiczna alternatywa, ponieważ do ich budowy oraz remontu nie jest wykorzystywany aż tak duży nakład środków budowlanych. Ponadto kontenery morskie można swobodnie sprzedawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here