jaki program partnerski wybrać
fot. pixabay.com

Programy afiliacyjne dość często są przedstawiane jako sposoby na zarabianie przez internet nie wymagające większego zaangażowania czasu i uwagi. Jest w tym odrobinę prawdy. Jednak, jeśli zależy nam na dodatkowym źródle dochodu w wysokości minimum przeciętnej pensji, nie wystarczy zarejestrować się i czekać, aż pieniądze same zaczną wpływać na konto. Potrzeba odrobiny wysiłku, ale zanim zaczniemy zastanawiać się, jak zarobić przez internet uczestnicząc w programach partnerskich, należy dobrze przeanalizować oferty, by wiedzieć, jaki program partnerski wybrać?

Afiliacja to gałąź marketingu internetowego pozwalająca zarabiać na polecaniu produktów lub usług marek dostępnych w internecie. Do programów afiliacyjnych może przystąpić każda pełnoletnia osoba i zacząć zarabiać poprzez polecanie i udostępnianie linków partnerskich za pośrednictwem których zostanie przyznana prowizja.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając program partnerski (afiliacyjny)?

  • regulamin

Mimo tego, że programy afiliacyjne stanowią bardzo bezpieczne i pewne źródło dochodu, a ich popularność rośnie z dnia na dzień, można spodziewać się, że nie brakuje na rynku oszustów. W związku z tym przed przystąpieniem do jakiegokolwiek programu warto najpierw zapoznać się z regulaminem, sprawdzić, czy jest ogólnodostępny, czy nie jest zagmatwany i niejasny oraz czy zawiera komplet danych dotyczących firmy tworzącej program.

  • wysokość prowizji

Zapewne będzie miało znaczenie dla ciebie, czy od poleconego produktu otrzymasz 5% prowizji czy 20%. Zdecydowanie trudniej będzie uzbierać pokaźną sumę polecając książki w cenie 20-30zł ze sprzedaży których otrzymamy 5% prowizji. Co innego jednak, kiedy chodzi np. o polecenie telewizora, sprzętu AGD czy pożyczki. Przeanalizuj, ilu sprzedaży miesięcznie musi być dokonanych, byś mógł osiągnąć minimalną kwotę, która cię usatysfakcjonuje.

  • wypłaty

Większość programów partnerskich (o ile nie wszystkie) ma ustanowioną (i zawartą w regulaminie) minimalną kwotę wypłaty. Z reguły jest to 200-400 zł. Oznacza to, że środki będą zbierały się na koncie, a wypłacić je będzie można dopiero w momencie osiągnięcia tej kwoty. Oczywiście, jeśli nie uda się uzbierać w danym miesiącu one się nie zerują ani nie przepadają. Przechodzą na kolejny miesiąc. Część programów dokonuje wypłat automatycznie określonego dnia miesiąca (jeśli tylko minimalna kwota została przekroczona), inne wymagają od nas zlecenia wypłaty, co oznacza, że dopiero po uzbieraniu satysfakcjonującej nas kwoty możemy zrobić polecenie wypłaty.

programy partnerskie
fot. pixabay.com

Jaki program partnerski (afiliacyjny) wybrać?

Niemalże każda branża posiada program partnerski, nic nie stoi na przeszkodzie, by należeć do kilku jednocześnie. Opierając się na powyższych wskazówkach łatwo będzie znaleźć taki program, w którym przy odrobinie zaangażowania uda nam się podreperować domowy budżet. Jeśli nie wiesz, jaki program partnerski wybrać odpowiedz sobie na pytanie, na czym znasz się najlepiej. Promocja produktów i usług może wymagać od ciebie odrobiny wiedzy. Polecając produkt lub usługę, ktoś może zadać ci pytanie, by rozwiać swoje wątpliwości. Im rzetelniejszej odpowiedzi udzielisz, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz potraktowany jako ekspert w danej dziedzinie, staniesz się wiarygodny w oczach potencjalnego klienta i bez cienia wątpliwości zaufa twojej opinii. Zastanów się więc, jaka branża interesuje cię najbardziej, polecanie jakich produktów sprawi ci przyjemność i o czym mógłbyś opowiadać godzinami. Może to dobry pomysł, by zacząć prowadzić blog na ten temat?

Pamiętaj jednak, by wystrzegać się programów afiliacyjnych, które polecają zakłady bukmacherskie, lichwy czy pożyczki parabankowe. Erotyka, choć dość popularna i również posiada szeroko rozwiniętą sieć programów partnerskich, nie dla każdego może być łatwa do wypromowania. Media społecznościowe mogą blokować niestosowne treści. Warto więc, byś posiadał własną stronę internetową, jeśli zdecydujesz się na polecanie gadżetów erotycznych.

Marketing afiliacyjny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym odpowiada praca zdalna i które spędzają dużo czasu w internecie. Aktywność w mediach społecznościowych i chociażby powierzchowna znajomość zasad marketingu internetowego mogą zapewnić satysfakcjonujące wyniki w niezwykle krótkim czasie, bo już chwilę po dokonaniu rejestracji można zacząć zarabiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here