zarabianie przez internet
fot. pixabay.com

Zarabianie przez internet stało się bardzo modne, zwłaszcza w ostatnim czasie. Ofert i sposobów na zarabianie w internecie nie brakuje, ale jest niestety pewien problem. Nie wszystkie z nich są uczciwe i tak naprawdę nie sposób odróżnić godnych zaufania metod zarabiania od ofert naciągaczy. Istnieje jednak kilka sposobów, które w sprawdzony i bezpieczny sposób zapewnią dodatkowy dochód. 

Sposoby na zarabianie w internecie, które prezentujemy poniżej, dają szansę osiągnięcia realnych zysków przy ryzyka, że padniemy ofiarami oszustów. Skorzystać z tych sposobów może każdy, niezależnie od wykształcenia czy wieku. Wystarczy komputer lub smartfon z dostępem do internetu, odrobina czasu, chęci i zaangażowania

sposoby na zarabianie przez internet
fot. pixabay.com

Sposoby na zarabianie przez internet

– wypełnianie ankiet

Istnieje wiele stron internetowych umożliwiających zarabianie w internecie między innymi poprzez wypełnianie ankiet, klikanie w linki, czytanie e-maili reklamowych, granie w wybrane gry internetowe czy robienie zakupów w wyszczególnionych sklepach. Rejestracja na tego rodzaju stronach jest bezpłatna. Do głównych zalet korzystania z programów lojalnościowych należy praca w najdogodniejszym dla siebie czasie (wystarczy pół godziny dziennie), łatwe do wykonania zadania (nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy), można rejestrować się na kilku stronach i zwiększać swoje zyski. Największą wadą są relatywnie niskie zarobki.

– freelancer (tzw. wolny strzelec)

Freelancer to osoba pracująca bez etatu, realizująca projekty na zlecenie. Zazwyczaj realizuje się w jednej konkretnej dziedzinie i wykonuje projekty na zlecenie. Freelancerem jest:

  • copywriter – zarabia na pisaniu artykułów, tekstów reklamowych, wpisów na blogi i różnego rodzaju treści zamieszczanych na stronach internetowych. Copywriter musi mieć lekkie pióro oraz umieć pisać poprawne stylistycznie i merytorycznie teksty. Jako coywriter można zarobić od 100 zł do nawet 4000 miesięcznie.
  • grafik komputerowy – jego praca polega na tworzeniu zarówno całych stron internetowych, jak i ich poszczególnych drobniejszych elementów graficznych (banery, logo, ulotki, materiały reklamowe itp.). Najczęściej korzysta z programów Photoshop, CorelDRAW, Flash. Konieczna jest więc ich znajomość.
    Jako grafik można zarobić ok. 2000-3500 zł miesięcznie.
  • programista – zajmuje się programowaniem różnorodnych systemów, gier, programów użytkowych, CRM-ów itp. Przykładowymi programami, z których korzysta są: PHP oraz Java. Zarobki programistów są bardzo zróżnicowane. Początkujący programista może średnio zarabiać od 2000-3500 zł miesięcznie. Zaś ci bardziej doświadczeni programiści mogą zarabiać nawet 10 000 zł miesięcznie lub więcej.
  • tłumacz – wystarczy znajomość języka obcego, by móc zacząć zarabiać jako tłumacz. W większości przypadków nie trzeba być tłumaczem przysięgłym. Większość zleceń dotyczy tłumaczenia stron internetowych, artykułów czy prowadzenia blogów w danym języku.
  • fotograf – może zarabiać wykonując sesje produktowe (zdjęcia produktów zamieszczanych w sklepach internetowych), zamieszczając własne prace w bankach zdjęć itp..

– kryptowaluty 

Mowa tu o Bitcoinach, o których bardzo wiele się słyszy w ostatnim czasie. Zarabianie przez internet na kryptowalutach zostało rozsławione tym, że wiele osób zarobiło kolosalne pieniądze na inwestowaniu np. w Bitcoina (aktualny kurs 1 Bitcoin = 64 052 zł). Zarabianie na kryptowalutach wymaga rejestracji na odpowiednich platformach i niestety pewnych inwestycji. W związku z tym należy wziąć pod uwagę ryzyko związane z tym sposobem zarabiania.

– programy afiliacyjne 

Afiliacja daje możliwość zarabiania poprzez polecanie produktów oraz usług i otrzymywaniu prowizji od każdego zamówienia zrealizowanego za naszym pośrednictwem. Afiliacja nie wymaga od nas żadnego wkładu ani inwestycji. Rejestracja w programach afiliacyjnych (partnerskich) jest całkowicie bezpłatna i w każdej chwili można zrezygnować z udziału. Wysokość prowizji, jakie oferuje marketing afiliacyjny oscyluje w granicach 3-40%.

– blogowanie 

Blogowanie czyli pisanie bloga, a więc tworzenie własnej przestrzeni w internecie, gdzie można zarabiać na zamieszczaniu artykułów sponsorowanych, umieszczaniu reklam, współpracach barterowych (otrzymywanie produktów w zamian za przygotowanie recenzji) i wiele innych.

– własny sklep internetowy 

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć zarabiać na swojej wiedzy lub umiejętnościach. Jeśli posiadamy wiedzę, którą moglibyśmy dzielić się z innymi możemy zarabiać na sprzedaży ebooków, organizowaniu kursów online, webinarów itd. Jeśli świetnie znamy język obcy, możemy zacząć udzielać lekcji online. Jeżeli jednak interesuje nas rękodzieło i sprawdzamy się całkiem nieźle w wykonywaniu produktów handmade, warto wykorzystać te umiejętności, by stworzyć własny biznes.

To tylko kilka przykładów możliwości, jakie daje nam internet. Sposobów, jak zarobić pieniądze w internecie jest mnóstwo. Warto przyjrzeć im się bliżej i nie tracić czujności, bo nikt z nas nie chciałby  paść ofiarą oszustów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here