wypełnianie ankiet
fot. pixabay.com

Wiele osób zastanawia się jak zarobić pieniądze w internecie, bo jak wiadomo internet to nie tylko źródło wiedzy i rozrywki, ale także możliwość pracy zdalnej w domu. Po ten rodzaj zarabiania sięgają często np. młode mamy, które interesuje praca na urlopie wychowawczym. Internet daje wiele możliwości zarabiania, jedną z najprostszych jest wypełnianie ankiet. 

Istnieją sposoby na zarabianie przez internet, które wymagają specjalistycznej wiedzy (social media manager, specjalista ds SEO) lub odpowiednich umiejętności, a nawet właściwych cech jak np. pewność siebie potrzebna przy tworzeniu własnego kanału na Youtube, kreatywność (copywriter, freelancer, influencer, bloger) czy organizacja pracy, zarządzanie czasem i asertywność. Nie wszystkie jednak oferty pracy zdalnej wymagają wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Istnieją również takie, które wymagają od nas wyłącznie poświęcenia czasu. Co prawda zarobki z nimi wiążące się nie sprawią, że będziemy mogli kupić sobie działkę nad jeziorem, albo dom na Mazurach, ale mogą podreperować domowy budżet bez żadnego wkładu własnego. Takie możliwości daje np. klikanie w reklamy lub wypełnianie ankiet.

Wypełnianie ankiet to prawdopodobnie jedna z najprostszych metod zarabiania przez internet. Wystarczy odrobina czasu, konsekwencja i dostęp do internetu.

Wypełnianie ankiet – gdzie szukać ofert?

Pierwszym krokiem, by rozpocząć zarabianie na wypełnianiu ankiet jest rejestracja na stronach oferujących taką formę pracy. Rejestracji można dokonać na kilku stronach jednocześnie, by podwoić, a nawet potroić swój zarobek. drogą mailową (na adres podany przy rejestracji) przychodzą powiadomienia o ankietach do wypełnienia. Wystarczy kliknąć w link i udzielić kilku prostych odpowiedzi.

Zaletą wypełniania ankiet jest niezaprzeczalnie możliwość wykonywania pracy bez konieczności wychodzenia z domu oraz niewielki wysiłek intelektualny. Wypełniać ankiety można w dowolnym, najdogodniejszym dla siebie czasie. Dzięki temu z tej formy zarabiania mogą korzystać również osoby pracujące na etacie. To także doskonała praca dla mam.

Na czym polega wypełnianie ankiet
fot. pixabay.com

Na czym polega wypełnianie ankiet?

Prawdopodobnie każda osoba, która zdecydowała się na zarabianie na wypełnianiu ankiet zastanawiała się niejednokrotnie, po co właściwie komuś te ankiety i dlaczego miałby ktoś jeszcze za nie płacić? Okazuje się, że wiele firm tworzy ankiety po to, by uzyskać opinię na temat swoich produktów lub usług. Ta wiedza ma kluczowy wpływ na analizę rynku, poznanie opinii konsumenta i dotarcie do jego potrzeb. Zatem można uznać, że dla każdej formy znajomość potrzeb ich potencjalnych klientów jest bezcenna. Dzięki temu łatwo sprawdzić na co jest popyt, dowiedzieć się co wymaga poprawek lub zmian, czego należy wyprodukować więcej, a co najlepiej wycofać ze sprzedaży. Opinia publiczna dla firm, które budują świadomość marki jest niezwykle cenna. Zatem na wypełnianiu ankiet korzysta respondent, który otrzymuje wynagrodzenie i firma, która uzyskuje opinię o produkcie czy usłudze.

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet?

Cóż. Mogłoby się wydawać, że jest to praca idealna. Otóż byłaby, gdyby oferowane za nią wynagrodzenie było zdecydowanie wyższe. Formą rozliczenia za wypełnianie ankiet zazwyczaj są punkty, które później można wymienić na pieniądze, doładowania do telefonu komórkowego, bony, nagrody rzeczowe. Cena uzależniona jest od rodzaju ankiety i jej długości. Czasm który należy poświęcić jednej ankiecie waha się w granicach 10-30 minut.

Najczęściej należność przelewana jest na konto bankowe lub konto PayPal. W przypadku zagranicznych paneli istnieje możliwość wypłaty czeków, które mogą być realizowane w polskich bankach, niestety nie wszystkie banki dają taką możliwość. Ciekawostką może być fakt, że większość paneli z ankietami posaida własne programy afiliacyjne, co stanowi dodatkową formę zarobku polegającą na otrzymywaniu dodatkowego wynagrodzenia za zaproszenie swoich znajomych do rejestracji w panelu.

Na dłuższą metę wypełnianie ankiet jest nużące i choć stanowi prostą formę dodatkowego zarobku, nie należy liczyć, że wypełnianie ankiet zmieni się w główne źródło utrzymania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here