oferty pracy zdalnej
fot. pixabay.com

Praca przez internet kusi elastycznością czasu, dostępnością i wygodą. Nawet osoby pracujące na etacie traktują zlecenia przez internet jako dodatkowe źródło dochodu. Wiele ofert nie wymaga od nas szczególnych kwalifikacji czy specjalistycznej wiedzy, dlatego też cieszą się największym zainteresowaniem. Odnaleźć można także zlecenia dla programistów, grafików, tłumaczy, które już wymagają odpowiedniej wiedzy i umiejętności. 

Praca zdalna w domu przeznaczona jest dla osób, które wiedzą, jak zarządzać czasem, nie jest im obca właściwa organizacja pracy i umieją konsekwentnie realizować swoje cele. Osoby decydujące się na pracę zdalną muszą potrafić pogodzić obowiązki prywatne i zawodowe z dodatkowym zajęciem. Chyba, że interesuje nas dochód pasywny, czyli forma zarabiania polegająca na zapewnianiu dochodu bez względu na to, czy praca jest nadal wykonywana, czy też nie.

Oferty pracy zdalnej – na co zwrócić uwagę?

Choć jeszcze nie każdy wie, jak zarobić pieniądze w internecie, to oferty pracy zdalnej cieszą się gigantycznym zainteresowaniem. Niestety, w związku z tym, jest to również niezwykle atrakcyjne pole dla oszustów. By nie paść ofiarą oszustwa należy pamiętać, że zleceniodawcy nie mogą wymagać od nas wpłacania kaucji, a uczestnictwo w platformach oferujących zlecenia jest bezpłatne. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

  • korzystając z serwisów z ofertami pracy, możemy mieć pewność, że zleceniodawcy zostali zweryfikowani, jeśli jednak szukamy zleceń indywidualnie i wszelkie ustalenia odbywają się mailowo lub telefonicznie, warto pamiętać, by przez rozpoczęciem pracy spisać umowę oraz sprawdzić poprawność danych zleceniodawcy sprawdzając jej NIP lub KRS.
  • należy upewnić się jak wygląda forma rozliczenia za dane zlecenie, czy zostanie podpisana umowa i w jakim terminie zapłata trafi na konto. Niekiedy zdarza się, że zleceniodawcy płacą tzw. barterem, a więc zapłatą za zlecenie są produkty z oferty lub vouchery na usługi. Jeśli zależy nam tylko na wsparciu budżetu domowego, należy zwracać uwagę, by wybierać zlecenia, w których mowa o pieniężnej formie zapłaty.
  • decydując się na zlecenie ponosimy odpowiedzialność za jego realizację na jak najwyższym poziomie w wyznaczonym (wcześniej ustalonym) terminie. Nie mamy wpływu na wydarzenia losowe, dlatego, jeśli z jakichś względów spodziewamy się, że realizacja może odbyć się nieterminowo, należy poinformować o tym niezwłocznie zleceniodawcę. Najlepiej jednak, żeby termin był na tyle realny, byśmy swobodnie mogli się z niego wywiązać.
  • przeanalizujmy, czy zaproponowana przez zleceniodawcę stawka pieniężna jest adekwatna do ilości pracy, którą musimy wykonać. Być może znajdziemy lepszą ofertę na innym z serwisów lub od innego zleceniodawcy. Pamiętajmy, że ustalona stawka nie tylko jest wynagrodzeniem za naszą pracę, ale także motywacją do działania.
  • podejmujmy się tylko tych zleceń, które są dla nas klarowne, w pełni zrozumiałe i nie wzbudzają żadnych wątpliwości. Wykonywana praca musi być zgodna z prawem (zakłady bukmacherskie i lichwy nie są zgodne z prawem) i zasadami netykiety (zbiór zasad dotyczących właściwego zachowania w internecie).
praca zdalna oferty
fot. pixabay.com

Choć sposoby zarabiania przez internet kuszą dostępnością i wygodą i korzystać z nim może niemalże każdy, kto tylko posiada komputer lub smartfon z dostępem do internetu, nie każdy potrafi odnaleźć w sobie cechy lidera, a zarządzanie czasem, zwłaszcza pracując na etacie i posiadając dzieci, nie zawsze przynosi takie rezultaty, jakich byśmy oczekiwali. Nie zawsze też sprawdzają się metody zarządzania projektamia rzeczywistość weryfikuje, czy praca zdalna rzeczywiście jest dla każdego.

Nie oznacza to jednak, że nie warto spróbować i przekonać się na własnej skórze, czy potrafimy zagospodarować odrobinę czasu, odnaleźć w sobie motywację i determinację oraz zacząć zarabiać, na tym, na czym się naprawdę znamy, lub co kochamy robić. Dzielenie się swoją wiedzą, jest niezwykle wygodną i opłacalną formą zarabiania przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here