dochód pasywny
fot. pixabay.com

Mówiąc najprościej, dochód pasywny to metoda zarabiania pieniędzy nawet wtedy, kiedy śpisz. O dochodzie pasywnym można mówić wtedy, kiedy raz wykonana praca przynosi dochód bez względu na to, czy nadal ją wykonujesz, czy też nie. Brzmi interesująco, prawda? Ale dochód pasywny nie bierze się z powietrza. Trzeba najpierw posiadać aktywa, czyli coś, czemu będziemy zawdzięczać płynność finansową.

Metod na uzyskanie dochodu pasywnego jest wiele, co więcej, można korzystać z kilku na raz, dzięki czemu z czasem można osiągnąć wolność finansową. Wolność finansowa to stan, który dzięki dochodom pasywnym sprawia, że nie musisz już pracować, ponieważ środki z dochodu pasywnego są wystarczające na pokrycie wszystkich twoich wydatków.

Czy dochód pasywny naprawdę istnieje?

Krąży na ten temat wiele mitów. Jedni twierdzą, że to mrzonka i dochód pasywny nie istnieje, inni twierdzą, że wolność finansowa jest możliwa, a co więcej w zasięgu ręki. Być może poczujesz się rozczarowany, kiedy powiemy ci, że dochód pasywny nie dostarczy ci szybkich i dużych pieniędzy. Oczywiście są one możliwe, ale nie w 100% pasywne, a już na pewno nie szybkie do uzyskania. By zapewnić sobie wolność finansową, na takim poziomie o jakim marzysz, musisz najpierw coś poświęcić. Może to być twój czas lub pieniądze. Krótko mówiąc, musisz najpierw zbudować swoją własną maszynę do produkowania pieniędzy, by móc czerpać z niej stały dochód (być może na budowę kolejnych maszyn, jak uważasz?).

Musisz wiedzieć, że dochód pasywny nie jest do końca pasywny. Na początku musisz przecież zbudować swoją maszynę do pieniędzy, później z kolei (kiedy już zacznie generować zyski, musisz jej regularnie doglądać, udoskonalać, nadzorować.

wolność finansowa
fot. pixabay.com

10 sposobów na wolność finansową

  1. Programy afiliacyjne (partnerskie)

Jeśli jeszcze nie wiesz, co to jest afiliacja, czas byś poznał ten najpopularniejszy sposób jak zarobić pieniądze w internecieAfiliacja, a inaczej marketing afiliacyjny to gałąź marketingu internetowego polegająca na otrzymywaniu prowizji ze sprzedaży produktów i usług dokonanych za twoim pośrednictwem. A więc jeśli polecasz jakąś markę (przy użyciu linków afiliacyjnych uzyskanych po dokonaniu rejestracji w programie) i internauci dokonają zakupów z twojego polecenia, ty otrzymasz % z każdego zamówienia, które zostało złożone za sprawą twoich linków. Należy jednak zastanowić się najpierw, jakie programy partnerskie wybrać, jakie marki najlepiej promować i w jaki sposób dotrzeć do jak największego grona odbiorców (by zwiększyć liczbę zamówień za twoim pośrednictwem).

  1. MLM (marketing sieciowy)

W Polsce MLM nazywa się marketingiem wielopoziomowym. To również rodzaj dochodu pasywnego, ale na początku musisz zbudować swoją własną sieć partnerów, którzy w późniejszym czasie zapracują na twoją wolność finansową. Nie musisz zajmować się sprzedażą produktów z MLM, wystarczy, że od razu zaczniesz szukać osób, same chętnie zajmą się sprzedażą. Ty zaś otrzymasz % ze sprzedaży każdej osoby, która dzięki tobie dołączyła do MLM.

  1. Wynajem nieruchomości

To chyba sztandarowa metoda generowania dochodu pasywnego. Co prawda, wolność finansową zagwarantuje posiadanie kilku wynajmowanych nieruchomości, ale przecież trzeba od czegoś zacząć. Jeśli nie posiadasz nieruchomości, którą mógłbyś wynająć, poszukaj pomieszczeń, które wymagają generalnego remontu. Kupisz je za relatywnie niskie pieniądze i zyskasz dużo więcej, kiedy wynajmiesz już wyremontowane.

  1. Reklama na samochodzie

Myślałeś kiedyś, by zmienić swój samochód w jeżdżący billboard reklamowy? Wiele firm zajmuje się sprzedażą takich reklam. Możesz zgłosić do jednej z nich i podjąć współpracę. Jedyne na co będziesz musiał się zgodzić, to nalepienie reklam na twój samochód. Idąc tym tokiem myślenia, jeśli posiadasz dom lub działkę w ruchliwej okolicy, za odpowiednią opłatą, możesz zgodzić się na umieszczenie na jej terenie billboardów reklamowych.

  1. Kursy online

Na czym znasz się najlepiej? Może chciałbyś podzielić się swoją wiedzą z innymi i przy okazji na tym zarobić? Znasz języki obce, więc może kursy językowe? Potrafisz programować, fotografować, gotować? Możesz tego nauczyć innych. A może ebook, audiobook lub książka papierowa? Popularne w ostatnim czasie są również podcasty.

Sposobem mogą być także kryptowaluty, wynajem garaży, prowadzenie bloga. To tylko kilka, ale warto, żebyś wiedział, że wiele przykładów dochodu pasywnego, to sposoby na zarabianie przez internet. Internet daje mnóstwo możliwości zarabiania. Jeśli jeszcze nie rozpocząłeś swojej drogi do wolności finansowej, nie ma na co czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here