praca zdalna w domu
fot. pixabay.com

Mówi się, że praca przez internet jest dla każdego i rzeczywiście istnieją sposoby zarabiania przez internet, które nie wymagają kwalifikacji, specjalistycznej wiedzy czy wyjątkowych umiejętności. Wielu jednak uważa, że wszystkie oferty pracy zdalnej z założenia zapewniają dochód pasywny i nie będą wymagały większego nakładu pracy czy poświęcania czasu. Nic bardziej mylnego.  

By móc pracować zdalnie i traktować tę pracę jako główne źródło utrzymania musimy mieć opanowane zarządzanie czasem, umieć zastosować metodyki zarządzania projektami, posiadać cechy lidera lub chociażby cechy dobrego kierownikanie powinna być nam obca metoda SMART, dobra organizacja pracy, a przede wszystkim powinniśmy znać odpowiedź na pytanie, jak zarobić pieniądze w internecie?

Praca zdalna w domu – dla kogo?

Praca w domu wymaga niesamowitej determinacji, samozaparcia, wiedzy jak zarządzać czasem i umiejętności rozgraniczania obowiązków domowych z zawodowymi. Jest to niezwykłe wyzwanie, zwłaszcza jeśli jest to praca na urlopie wychowawczym i młode mamy próbują pogodzić opiekę nad dzieckiem z obowiązkami zawodowymi.

Praca w domu dla mam stała się bardzo modna i coraz więcej kobiet w tracie urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego decyduje się na taką formę wsparcia budżetu domowego, który zapewne przy małym dziecku został trochę nadwyrężony.

Bycie szefem dla samego siebie jest niezwykle trudne. Nie odczuwamy, tak jak w przypadku pracy w zespole, presji czasu czy pozostawania w tyle na tle innych pracowników. Może brakować nam motywacji, energii, chęci. Wymówka “zrobię to później” jest jedną z najczęstszych, powtarzanych przez freelancerów słów. Niestety, jeśli nie zapracujesz na swój nieskazitelny wizerunek w oczach zleceniodawców, możesz być pewien, że z czasem coraz trudniej będzie o nowe zlecenia. Terminowość to najważniejszy wymóg pracy zdalnej. Jeśli będziesz nieterminowy możesz zapomnieć, że firmy będą do ciebie wracać. Nikt nie lubi opieszałości, zwłaszcza zleceniodawcy, których również gonią terminy i obowiązek wywiązywania się z zadań przed innymi.

praca w domu
fot. pixabay.com

Zarabianie przez internet

Do najczęstszych metod zarabiania, po jakie sięgają młodzi ludzie są programy afiliacyjne (warto tu jednak wiedzieć, jaki program partnerski wybrać), prowadzenie bloga (niezwykle popularne są blogi parentingowe, czyli rodzicielskie opowiadające o macierzyństwie), MLM (marketing sieciowy, najpopularniejsze MLM to Oriflame, Avon, Forever, Mary Kay), copywriting (pisanie artykułów na zlecenie), wypełnianie ankietkryptowaluty, własne sklepy internetowe (handmade, ebooki, audiobooki, kursy językowe lub inne kursy online).

Jeśli nie mamy klarownego planu działania i sami dokładnie nie wiemy, na czym chcielibyśmy zarabiać, najlepiej jest skonkretyzować na czym się znamy najlepiej, jakie są nasze pasje i zainteresowania, opowiadanie o czym sprawia nam najwięcej przyjemności i najmniej trudności.

Pierwszym krokiem do podjęcia pracy zdalnej, niezależnie od jej rodzaju, może być założenie bloga. Niemalże w każdej pracy zdalnej własny blog okazuje się bardzo przydatny, a i on z czasem może zacząć zarabiać sam na siebie. Blog traktuj jako własną wizytówkę. Pokaż w czym jesteś dobry, zaprezentuj swoje umiejętności. Prowadzenie bloga nic nie kosztuje. Musisz tylko poświęcić odrobinę swojego czasu i zaangażowania, które jak sam się przekonasz zaowocują.

Praca zdalna może się tylko wydawać idealną formą zarabiania. Niestety tak nie jest, zwłaszcza kiedy liczy się na duży zarobek przy minimalnym zaangażowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here