praca w domu dla mam
fot. pixabay.com

Narodziny dziecka zmieniają bardzo wiele w życiu, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze dziecko. Choć pojawienie się nowego członka wpływa na całą rodzinę, to mama musi poświęcić mu najwięcej czasu i uwagi, rezygnując z dotychczas pełnionych przez siebie funkcji. Tak było kiedyś. Czy w dobie internetu rezygnacja z aktywności zawodowej jest konieczna? Czy możliwa jest praca na urlopie wychowawczym?

O ile młoda mama wie, jak zarządzać czasem, nie jest jej obca sprawna organizacja pracy oraz potrafi wcielić w życie metodyki zarządzania projektami, a także posiada cechy dobrego kierownika, a za realizowane przez nią cele odpowiedzialna jest metoda SMART, wówczas można uznać, że praca zdalna w domu nie sprawi jej większego problemu.

Zarówno oferty pracy zdalnej jak i sposoby na zarabianie przez internet zalewają sieć i naprawdę jest z czego wybierać.  Wystarczy zadać sobie pytanie, czy interesuje nas praca przez internet w formie regularnych zleceń czy dochód pasywny.

Praca w domu dla mam – dochód pasywny

Dochód pasywny jest wtedy, kiedy raz wykonana praca przynosi korzyści finansowe bez względu na to, czy nadal jest wykonywana czy nie. Wymagana jest najpierw pewna inwestycja, która zapewni płynność finansową. Może to być inwestycja pieniędzy lub swojego czasu. Warto wiedzieć, że jednocześnie można uzyskiwać dochód pasywny z kilku źródeł.

Dochód pasywny zapewniają np. programy afiliacyjne. Łatwo można dowiedzieć się, co to jest afiliacja i jaki program partnerski wybrać, bowiem aktualnie jest to najpopularniejsza metoda zarabiania przez internet. Marketing afiliacyjny daje możliwość zarabiania na usługach i produktach poprzez polecanie je i otrzymywanie prowizji (% ze sprzedaży) od każdego zamówienia złożonego za naszym pośrednictwem.

Kolejnym przykładem dochodu pasywnego jest MLM ( Multi Level Marketing). Mowa o marketingu sieciowym lub inaczej wielopoziomowym, który daje możliwość zarabiania poprzez sprzedaż produktów (Oriflame, Avon, Forever, Monat, Mary Kay) lub poprzez tworzenie własnej struktury i otrzymywaniu prowizji ze sprzedaży osób, które dołączyły do MLM za naszą namową.

Dochód pasywny zapewniają także kryptowaluty (waluta cyfrowa, monety (ang. coiny) lub tokeny). Istnieje możliwość zarabiania za pomocą koparek kryptowalutowych (komputerów z dostępem do internetu). Proces ten opiera się na jednym z dwóch algorytmów: PoW (Proof-of-Work) lub PoS (Proof-of-Stake).

praca zdalna dla mam
fot. pixabay.com

Praca w domu dla mam – zlecenia przez internet

Odpowiedzią na pytanie, jak zarobić pieniądze w internecie są różnorakie zlecenia publikowane na wielu platformach, na których oferowana jest praca zdalna. Oferty dotyczą każdej branży. Pracę znajdą tam copywriterzy (osoby piszące artykuły tematyczne, teksty na strony internetowe itp.), programiści, graficy, tłumacze (osoby znające języki obce mogą przyjmować zlecenia na tłumaczenia stron www, artykułów itp.)

Młoda mama może także zarabiać na blogu lub własnej stronie internetowej (sprzedając handmade, kursy językowe, swoje autorskie ebooki itd.).

Cechy lidera i właściwe zarządzenie czasem sprawią, że kobieta na urlopie wychowawczym świetnie pogodzi obowiązki domowe, wychowawcze i zawodowe. Wystarczy wygospodarować odrobinę czasu dla siebie w ciągu dnia, a konsekwencja i regularne działanie przy wsparciu determinacji i motywacji w formie marzenia o samorozwoju, zaowocują dodatkowym źródłem dochodu.

Praca zdalna, choć wymaga determinacji, daje poczucie niezależności, bycia szefem samemu sobie i budowania marki osobistej. Może się okazać, co dość często się zdarza, że po zakończeniu urlopu wychowawczego, mama zdecyduje o rezygnacji z etatu na rzecz budowania i rozwijania własnego biznesu, który w pierwszej wersji miał służyć tylko podreperowaniu budżetu domowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here