szkolenia online
fot. pixabay.com

Pomyśl, ile czasu dziennie poświęcasz mediom społecznościowym, ile czasu trwonisz przed telewizorem lub grając w gry dla zabicia czasu. A teraz zastanów się, w jakim punkcie się znajdujesz i to, czym aktualnie się zajmujesz jest dla ciebie w pełni satysfakcjonujące? Nie musisz od razu zostać trenerem biznesu albo life coachem, ale podnoszenie kwalifikacji i samorozwój mogą sprawić, że twoje życie naprawdę się zmieni. Jak to możliwe? 

Nie jest tajemnicą, że internet to nie tylko źródło rozrywki. To ogromna kopalnia wiedzy i możliwości i tylko od ciebie zależy, ile z niej wydobędziesz. Możesz tu znaleźć sposoby na zarabianie przez internet, oferty pracy zdalnej, treningi uważności, kursy internetowe, aż w końcu szkolenia online, które wpływają pozytywnie na życie na wielu jego płaszczyznach.

Szkolenia online – jakie wybrać?

Swoją przygodę ze szkoleniami online musisz rozpocząć od zadania sobie kilku pytań i udzielenia na nie szczerych i konkretnych odpowiedzi. Co chcesz osiągnąć dzięki szkoleniom? Chcesz znaleźć pracę, a może ją zmienić? Znaleźć głóne lub dodatkowe źródło dochodu? Odnaleźć lub rozwijać istniejące już pasje? Podnieść kompetencje i kwalifikacje?

Fala pytań, a właściwie odpowiedzi na nie pozowli określić rodzaj szkolenia, który powinieneś wybrać, ponieważ musisz wiedzieć, że wybór wcale nie będzie prosty.

Dostępne szkolenia online można podzielić na kursy językowe (niemalże wszystkie języki obce). Zatem jeśli marzysz, by wyjechać do innego kraju, swoje mażenie możesz zacząć realizować od nauki języka. Nauka języka obcego to również droga do szybszego awansu, więc chyba warto o niego zawalczyć poświęcając swój wolny czas na naukę?

Kolejnym rodzajem są szkolenia zawodowe. Te pozwalają zdobyć lub uzupełnić wiedzę z konkretnego zakresu, podnieść kwalifikacje i kompetencje lub chociażby zaktualizować wiedzę z zakresu wykonywanej specjalizacji. Np. w zawodzie księgowej należy wciąż śledzić zmieniające się przepisy dla pracowników, pracodawców i właścicieli firm. Można tu liczyć na szkolenia z zakresu marketingu internetowego (w tym social media marketingu, influencer marketingu, event marketingu, real time marketing i content marketingu). Marketing internetowy jest tak tak dynamiczną i wciąż zmieniającą się branżą, że osoby pracujące w zawodzie na co dzień związanym m online marketingiem, muszą systematycznie brać udział w szkoleniach. Szkolenie z marketingu internetowego może nie tylko zapewnić pracę, ale również zapewnić dodatkowe źródło dochodu. Wiedząc, jak zarabiać przez internet, warto tę wiedzę wykorzystać nawet decydując się na dodatkową pracę zdalną lub pracę na urlopie wychowawczym.

darmowe szkolenia online
fot. pixabay.com

Trzecim rodzajem szkoleń są szkolenia hobbystyczne. I tak naprawdę można nauczyć się niemalże wszystkiego, od malarswa, gry na gitarze, przez szycie i szydełkowanie, po pisaniu książek. Można również nauczyć się również jak prowadzić kanał na YouTube czy jak pisać bloga i zacząć na nim zarabiać?

Czy szkolenia online są dla każdego?

I tak i nie. Ze szkoleń online może skorzystać każdy bez wyjątku, tym bardziej, że wiele z nich jest całkowicie darmowych. Ogranicza cię tylko …. twoja prokrastynacja! Musisz zatem zdecydować, jak ważny jest dla ciebie rozwój osobisty, znaleźć w sobie cechy lidera, nauczyć się organizacji pracy i zarządzania czasem i po prostu zacząć inwestować w siebie.

Samorozwój wpływa na poczucie własnej wartości, pewność siebie, asertywność i motywację do dalszego działania. Warto więc inwestować w siebie, ale robić to wyłącznie przy użyciu sprawodzonych narzędzi. Dlatego warto wybrać szkolenia, które przekazują rzetelną wiedzę, nie zawierają błędów i nieścisłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here