firma przeprowadzkowa
fot. pixabay.com

Wszystko zaczyna się od marzeń. Potem zmienia się w cele, plany, a na końcu tej dtrogi jest realizacja, która często dostarcza wielu negatywnych emocji: stresu, nerwów, obaw. Przypominamy sobie, jak jeszcze nie tak dawno przeglądaliśmy domy na sprzedaż, jak marzyła nam działka nad jeziorem lub dom na Mazurach, a teraz wszystko to jest w zasięgu ręki. Lada chwila to marzenie się ziści. Została tylko przeprowadzka , która niestety reguły kojarzą się już raczej z negatywnymi emocjami nie tylko dlatego, że oznacza koniec jednego etapu w życiu i początek kolejnego. Dochodzi tu ogrom pracy i przygotowań oraz strach, że o czymś zapomnieliśmy. No cóż, nie każdy z nas wie, czym jest logistyka i nie każdy z nas posiada takie umiejętności jak specjalista ds. logistyki

Czym kierować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej?

  • ustalmy, jaki ma być zakres usług firmy przeprowadzkowej

No więc tak. Czy ma to być przeprowadzka międzynarodowa? Bo jeśli tak, musimy się dowiedzieć, która firma świadczy takie usługi. Czy firma świadczy dodatkowo taką usługę, jak utylizacja niepotrzebnych rzeczy (stare meble, sprzęt AGD i RTV)? Czy dostarcza kartony do pakowania? Czy posiada magazyn, by ewentualnie przechować nasze rzeczy (meble, urządzenia, cenne pamiątki) w odpowiednich warunkach? Czy posiadają właściwy sprzęt i uprawnione osoby (operator wózka widłowego) do wyładowania i załadowania naszych rzeczy, tak by nie uległy zniszczeniu?

  • dowiedzmy się, czy ktoś z najbliższego otoczenia poleca jakąś firmę

Być może ktoś z rodziny lub znajomych korzystał w ostatnim czasie z usług firmy przeprowadzkowej? Rekomendacje mają ogromną moc. Warto więc poszukiwania rozpocząć od popytania osób w najbliższym gronie. Jeśli nikt z najbliższych nie jest w stanie polecić dobrej firmy przeprowadzkowej należy wykorzystać do poszukiwań internet, a właściwie marketing internetiowy. Poszukiwania możemy rozpocząć od mediów społęcznościowych. Tam zadając pytanie w lokalnej grupie można szybko można uzyskać rekomendacje odnośnie polecanych lokalnych firm. Ewentualnie można przeszukać sieć i sprawdzić jakimi opiniami cieszą się ogłaszające się w sieci firmy. Warto jednak pamiętać, że część opinii może być wynikiem działań public relations tworzących pozytywny wizerunek firmy w sieci.

  • dobre wrażenie można zrobić tylko raz

Ufajmy swojej intuicji i pierwszemu wrażeniu, jakie wywarła na nas dana firma. Warto zwrócić uwagę, w jaki sposób są rozwiewane nasze wątpliwości, czy odpowiedzi na pytania są wyczerpujące i czy nasz rozmówca wyróżnia się wysoką kulturą osobistą. Jeśli cokolwiek wzbudza nasze wątpliwości obudźmy w sobie swoją asertywność i zwyczajnie zrezygnujmy ze współpracy. Po to właśnie warto udać się na spotkanie przed przeprowadzką, by móc nabrać pewności, że powierzamy swoje rzeczy, odpowiedzialnej i profesjonalnej firmie. Pamiętajmy, że profesjonalizm i renoma firmy objawia się również w odpowiednim przygotowaniu do współpracy. A więc nie może się obejść bez podpisania odpowiedniej umowy, która jest zabezpieczeniem dla obu stron, dzięki czemu będzie wiadomo, kto ma jakie prawa i obowiązki. Zawarta umowa powinna zawierać takie informacje jak termin przeprowadzki, cena usługi i zakres oraz inne niezbędne informacje.

przeprowadzki
fot. pixabay.com
  • bezpieczeństwo i ubezpieczenie to podstawa

Firma przeprowadzkowa musi posiadać aktualne, specjalne ubezpieczenie OC. Polisa gwarantuje ochronę naszej własności na wypadek kradzieży lub zniszczenia. Dodatkowo firma przeprowadzkowa powinna posiadać jeszcze jedno ubezpieczenie, adresowane specjalnie do firm z branży przeporwadzkowej.

Godnej polecenia firmie przeprowadzkowej praca logistyka musi być doskonale znana. Pracowników musi cechować wysoka kultura osobista, umiejętność zarządzania czasem, dobra organizacja pracy, jak również umiejętność pracy w zespole i punktualność. Powinni pracować sprawnie, a zarazem ostrożnie, by nie uszkodzić żadnych przewożonych rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here